Ogrodzenie posiadłości powinno łączyć w sobie uniwersalność i estetykę.

Trzeba zadbać, żeby te same cechy charakteryzowały bramę wjazdową. Zależnie od kształtu działki i jej rozmiarów możemy wykorzystać rozmaite rozwiązania. Które z nich będzie najwygodniejsze?
Krótka i szeroka działkaważna strona
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli dom stoi na stosunkowo krótkiej, ale za to szerokiej działce najsensowniejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie bramy rozsuwanej. Jeżeli zależy nam na dużej wygodzie, warto wykorzystać siłownik elektryczny i zautomatyzować sterowanie skrzydłami. Z jakiego względu będzie to dobre rozwiązanie? Wybudowanie domu to niemały wydatek, a dodatkowe koszty trzeba ponieść na kupienie działki. Zdarza się więc, że konieczne jest umiejscowienie budynku na stosunkowo niedużej działce. Aby skrzydła otwieranej bramy nie obejmowały więcej miejsca, czy też nie zaczepiały o ściany budynków postawionych na działce, o wiele lepiej wybrać właśnie bramę rozsuwaną.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej wino i przeczytaj tam kolejne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Siłownik elektryczny i otwieranie pilotem to dodatkowe udogodnienia – w deszczowy czy zimny dzień nie trzeba będzie wychodzić z samochodu, aby ją otworzyć (sprawdzony siłownik elektryczny). Dobrym rozwiązaniem będzie więcej pilotów – np. dla każdego członka rodziny, który korzysta z auta, oraz jeden zostawiony w domu, by w razie konieczności można było otworzyć bramę nie wychodząc z budynku.
Wąska działka
Jeżeli posiadłość jest długa, ale wąska, można oczywiście zamontować bramę rozwieralną. Podobnie jak w przypadku posesji szerokich, tutaj również znaczenie mają rozmiary działki. Na niektórych trudno będzie zamontować bramę rozsuwaną ze względu na brak dogodnej ilości miejsca. Oprócz tego warto pomyśleć o elementach, które zagwarantują bezpieczeństwo – specjalne zasuwy i mechanizmy gwarantujące stabilność skrzydeł po otwarciu to gwarancja, że auto nie zarysuje się w sytuacji kiedy np. pojawia się silny wiatr. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę szerokość bramy. Jeżeli jest ona większa, zdecydowanie stabilniejsza będzie taka składająca się z dwóch skrzydeł. (trapezowe śruby) Jeżeli wjazd na posesję nie jest szeroki, wystarczające okazać się może jedno skrzydło. Oczywiście warto dbać o estetykę i dobrać wygląd bramy do istniejącego ogrodzenia posesji. W ten sposób całość będzie sprawiać spójne i nienaganne wrażenie.