Fachowe alkomaty – nie myśl o tanich podróbkach

Wszyscy doskonale wiemy, iż nie wolno prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu. Lecz często nie pamiętamy o tym fakcie w dzień po spożyciu. Z tej przyczyny warto posiadać alkomat, który ściśle ustali nam poziom alkoholu w powietrzu – aby nie zostać negatywnie zaskoczonym podczas policyjnej kontroli oraz by nie sprawiać zagrożenia na drodze.


Jakość różnego typu alkomatów będzie nader różna. Wyniki testów ujawnianych przez sprzęty różnego rodzaju mogą się od siebie diametralnie różnić. Najgorszym rozstrzygnięciem są alkomaty wielkości breloku. Ulegają one rychłemu osłabieniu i przytaczają nader nieprecyzyjne informacje. Najlepszym rozwiązaniem będą alkomaty dowodowe – takie, z jakich korzysta sama policja.

Zaciekawiły Cię zagadnienia, które tutaj znalazłeś w niniejszym materiale? Jeśli tak, to oprócz tego zweryfikuj ofertę u źródła, a uznasz, że wszelkie dane są wiarygodne.

Mają one właściwy atest i podlegają okresowej regulacji – aby gwarantować jak najbardziej precyzyjny test (poznaj dodatkowe informacje). Powyższe urządzenia bywają również wykorzystywane w zakładach pracy celem kontroli trzeźwości pracowników. Dlatego też mogą one wychwycić nawet najmniejszy promil alkoholu.

alkohol
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wybierając alkomaty dowodowe najmniej doniosłym czynnikiem winna być ich cena. Na nieszczęście za jakość trzeba płacić, więc absolutnie nie zaleca się tanich zamienników, których sporo w sieci. Nader ważne jest odnaleźć taki alkomat, jaki zdoła funkcjonować w rozległym zakresie temperatur – tak, aby zimą nie prezentował przekłamanych rezultatów. Powinno się podjąć decyzję również na taki typ, który ma długą opiekę gwarancyjną. Sporo sprzedawców umożliwia darmową kalibrację sprzętu – będzie to także doskonały czynnik zabierający głos za wyborem danego sklepu. Przed decyzją na dany typ urządzenia powinno się zapoznać się z opiniami o tym artykule, które dostępne są w Internecie. Pozwoli to uchronić się przed zakupem kiepskiego sprzętu. Jako, iż koszty takich sprzętów nie są niskie – opłaca się zakupić takie urządzenie do firmy - wówczas będzie możliwość potrącenia podatku ). Na pewno warto pomyśleć nad kupnem alkomatu – łatwo zauważyć, iż przydaje się ono w różnorodnych sytuacjach a także pozwala na uchronienie się przed licznymi trudami.