Pokoik dziecięcy: co wziąć pod uwagę, aby wyczarować miejsce doskonałe dla naszych pociech?

Urządzenie dziecięcego pokoju bez wątpienia nie należy do łatwych. To wyjątkowe pomieszczenie w domu musi nie tylko podobać się dziecku, lecz być również bezpieczne i użyteczne. Jedynie wówczas możliwa będzie w nim zarówno zabawa, jak i nauka. O czym pamiętać? Czym kierować się podczas urządzania dziecięcego królestwa? Na jakie meble postawić?

pokój dla dzieci
Author: Jeremy Tarling
Source: http://www.flickr.com
Pokój dziecięce dobrze jest urządzić w jasnych, przyjaznych barwach. Idealnie sprawdzają się kolory pastelowe, które dodają więcej światła przestrzeni. Lepiej unikać barw intensywnych oraz zbyt wyraźnych – są zarezerwowane raczej dla pomieszczenia salonowego czy sypialni rodziców. Pokój dziecięcy musi być przede wszystkim pomieszczeniem bezpiecznym (świetne modele). Z tego powodu tak ważne jest, aby zainstalować w nim meble nie stanowiące dla dzieci najmniejszego nawet zagrożenia. Niezależnie od tego czy kupujemy łóżka do pokoju dziecięcego, czy właśnie kupujemy regał, zawsze warto zwrócić uwagę na zakończenia mebli. Nie mogą one mieć jakichkolwiek ostrych elementów, o które dziecko mogłoby na przykład rozciąć głowę. Jeżeli meble są barwione, warto jest dopytać jakiego rodzaju farba została użyta. Nie powinna ona być szkodliwa. Jeśli sprzedawca nie jest w stanie odpowiedzieć na takie pytanie, lepiej poszukać mebli jedynie lakierowanych. Łóżka do pokoju dziecięcego powinny mieć również odpowiedni materac. Nie powinien być on zbyt miękki gdyż może mieć wpływ do powstawania wad postawy.

Spodobał Ci się omawiany tekst? Zatem odsyłam tam (http://www.wielkor.pl/pl/c/Tablice-DUO/60) - w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące dane, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Ten za twardy może z kolei spowodować bóle kręgosłupa u dziecka. Udostępnione aktualnie łóżka do pokoiku dziecięcego to modele nie tylko klasyczne, ale również zachwycające przeróżnymi kształtami- sprawdź: meble.pl. I tak nie stanowi żadnego problemu zakup łóżka w kształcie przykładowo auta wyścigowego.łóżko dla dziecka
Author: Gareth Saunders
Source: http://www.flickr.com
W odniesieniu do rodzeństwa świetnie sprawdzą się znane i chętnie wybierane łóżka piętrowe, które zazwyczaj są tylko polakierowane. Posiadają więc mocno naturalny design. Perfekcyjnie zaaranżowany pokój dziecięcy jest pomieszczeniem efektownym, przyjaznym i odpowiednio zabezpieczonym. To prawdziwe królestwo maluchów, które na początku w pokoju się jedynie bawią, ale wraz z upływem czasu zaczynają się w nim również uczyć. Z tego powodu tak ważne jest, aby do urządzenia tego pomieszczenia w domu bardzo solidnie się przyłożyć. Pokoik dziecięcy powinien być zdecydowanie niesamowicie efektowny!