Nasze dziecko przyjmuje Pierwszą Komunię, czyli jak wyglądają przygotowania na ten wspaniały dzień.

Komunia jest jednym z najwyższej wagi wydarzeń w życiu dzieci. Jest przede wszystkim wielkim duchowym przeżyciem, bo w końcu po raz pierwszy dziecko będzie w pełni uczestniczyć we mszy świętej.

kościół, pierwsza komunia święta
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
Lecz jest także przeżyciem rodzinnym, bo stanowi doskonałą okazję do tego, żeby spotkać się z najbliższymi i razem świętować ten wspaniały dzień. O ile dziecko skupić się jednak powinno na sferze duchowej, bo to właśnie powinno być dla niego najważniejsze, to rodzice nie mogą jednak zapomnieć całkowicie o kwestiach organizacyjnych, a tych jak się okazuje trochę do załatwienia będzie. Dając zaproszenie nawet niewielkiej rodzinie trzeba mieć jakieś miejsce, żeby ją ugościć.

Jeżeli się ma duże mieszkanie czy też dom, to można pomyśleć o takim wyjściu, jeśli jednak gości będzie więcej, to dużo lepszą opcją może jednak być wynajęcie jakiegoś lokalu. Należy przy tym pamiętać o jednym ważnym aspekcie, to znaczy odpowiednio wczesnej rezerwacji - w wielu bowiem przypadkach sale na tę uroczystość trzeba rezerwować nawet rok wcześniej.Kolejną sprawą będzie ubranie i wyposażenie dziecka we wszystko, czego będzie potrzebowało w tym wyjątkowym dniu.

Odczuwasz ochotę na następne zajmujące artykuły? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich dla Ciebie dużo. Więc kliknij po więcej (https://www.bubucraft.pl/) i ciesz się nowymi opisami.

Szczęśliwie aktualnie coraz większa liczba klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno pośród chłopców jak i dziewczynek, nie ma więc potrzeby rywalizowania, kto będzie miał piękniejszą i z większą liczbą dodatków sukienkę.

dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej
Source: flickr.com
Poza ubraniem konieczne jeszcze będą rękawiczki, buty, a w przypadku dziewczynek najróżniejsze ozdoby, i o to wszystko będą właśnie musieli zadbać rodzice. Warto również pamiętać o wspomnieniach, tak więc na pewno będzie również potrzebny fotograf i kamerzysta. Najczęściej obsługują oni całą mszę świętą, natomiast rzecz jasna każdy będzie mógł sobie zrobić oddzielne rodzinne zdjęcia. Ostatnio bardzo popularne są plenerowe sesje komunijne, jeżeli tylko pogoda dopisze to będzie to przepiękna pamiątka- sesje komunijne w plenerze. No i na koniec goście nie mogą też zapomnieć o prezentach, one także dla dziecka przystępującego do komunii stanowią ważną część tego dnia.