Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać więcej? A jeśli nie, to dlaczego?

Dzisiaj jest szczęśliwy dzień. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś jest w stanie zepsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może podatki? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, musi opłacić podatek za zatrudnianie pracownika (zwany inaczej ZUS-em). Później, gdy już odpowiednią sumę przeznaczył na swoją część kosztów, musi w Twoim imieniu opłacić kolejną część podatku za to, że pracujesz jak i oczywiście kolejny podatek ZUS.
rachunki
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę jedynie z tej drugiej części, bo tak pisało w umowie. Natomiast prawda jest taka, iż dostając co miesiąc powiedzmy – skromne 1500 złotych – twój szef wydał na za pracownika prawie dwa razy tyle. Co dostajesz w zamian? Z podatku zwanego ZUS-em dostaniesz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę oraz wątpliwe świadczenia w przypadku zdarzeń losowych. -- Czytaj: przejdź do artykułu -- W ramach składki NFZ otrzymasz miesiące, jak nie lata oczekiwania na konsultacje oraz zabiegi lekarskie. W ramach podatku dochodowego będziesz miał urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy pomijając te "korzyści" jest coś dodatkowego pomiędzy wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie możemy zapominać o podatku VAT, który już jako ostatni zmniejsza wartość wynagrodzenia netto. Kupują benzynę do auta, napoje alkoholowe, podstawowe produkty spożywcze, cały czas jesteśmy opodatkowani większą lub mniejszą kwotą.

Jeżeli zabsorbował Cię niniejszy artykuł, bez ociągania zobacz dodatkowe uwagi ze strony (http://www.kabus.pl/) prezentowanej kwestii - one też będą dla Ciebie wartościowe.

nie wszyscy zwracamy na to uwagę, lecz faktem jest, że podatki to około połowa wartości naszej pracy, a różne instytucje w ramach tych właśnie pieniędzy dają nam niskiej jakości usługi albo te których nie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Czy wobec tych faktów zatem powinniśmy własne niezadowolenie z powodu wynagrodzeń kierować do "wyzyskującego pracodawcy"? Niestety, rozliczenie podatku i inne powinności są nieodłączną częścią naszego życia, a już na pewno wtedy, kiedy mamy własną firmę. Tak naprawdę, już od samego początku możne takich rzeczy doświadczyć, już od zarejestrowania naszego przedsiębiorstwa w odpowiedniej placówce.

Nie zastanawiaj się: przejdź do oferty (https://c-l.pl/srodki-rozdzielajace/), żeby poznać ciekawe informacje na prezentowany w wpisie temat. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!


--
Sprawdź też rozliczenia i pity w 2017
--
Trzeba pamiętać o wszelkich formalnościach, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie jednocześnie niczego przeoczyć. Może to skutkować problemami także w późniejszym czasie. Powinniśmy pogodzić się z tym, iż oprócz przysługujących nam praw mamy też swoje powinności do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest właśnie podatek.