Formy materiałów. Co z czego szyć, co nosić?

Rodzaje dzianin powinien znać każdy. To, co nosisz na sobie jest jednakowo istotne jak posiłek, które jesz i kremy, jakie nakładasz na szyję. To w dużej mierze dzięki wyborze dzianin czujemy się swobodnie a także ciepło, jak w drugiej skórze.


Albo wprost przeciwnie – nasza skóra nie odetchnie a wyłączne o czym myślimy to prędki prysznic. Dziś napiszę treściwie a także bez nadmiaru specjalistycznego słownika o najważniejszych materiałach i ich przeznaczeniach - nie przegap tej dzianiny wełnianej.


dzianiny - LAMALAMA
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com


dzianiny - LAMALAMA
Author: Every Nature
Source: Every Nature


Bluzki oraz topy – wygodne jak też sportowe wykonuje się zazwyczaj z dzianin bawełnianych i wiskozowych. Te bardziej wyjściowe możemy szyć z wszystkiego, z czego wykonuje się giezła. Kiedy niekiedy miesza się dzianiny i na dla przykładu do bluzki z dzianiny dodaje się kołnierzyk z tkaniny. Spódnice – tu mamy najogromniejsze materiałowe pole do popisu! Sztywne materiały będą dobre na rozkloszowane spódniczki. Grube, piękne płótna przydadzą się na sukienkę z kontrafałdami, natomiast pianka na model krojony z koła. Dzięki temu, iż materiały są grube, spódnica będzie się ładnie układać. Na spódniczkę nada się też dzianina wełniana. Spódniczka to jedyna część garderoby, którą możemy uszyć ze wszystkiego. Dobór tkanin zależy tylko od fasonu - koniecznie sprawdź dzianinę futerkową.


wspinaczka po skałkach
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
sukienki łączą funkcjonalność bluzki oraz spódniczki. Musimy zatem wyselekcjonować materiał, jaki daje swobodę działania (bluzeczka) i układa się tak, jak tego pragniemy (spódnica).


Jeśli jesteście praktyczni, winien mało się gnieść. Najpopularniejszą tkaniną na letnie sukienki będzie wiskoza, jaka jest lekka, nie gniecie się oraz oddycha.


Na sweterki natomiast odpowiednia jest dzianina futerkowa.