Chcesz na bieżąco kontrolować stan zdrowia swój oraz swego dziecka? Pulsoksymetr bez wątpliwości Ci w tym pomoże!

W współczesnych czasach praktycznie każdego z nas trapią różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne - najprawdopodobniej jest to wynik spożywania dużej ilości wysoko przetworzonej żywności, a równocześnie siedzącego trybu życia przed komputerem - tym samym zazwyczaj zwiększamy ryzyko wystąpienia na przykład zawału.
pulsoksymetr
Author: Myin.pl
Source: Myin.pl


Aby na bieżąco móc skontrolować swój stan zdrowia, powinieneś mieć w mieszkaniu kilka przydatnych, a równocześnie niedrogich urządzeń.


biura
Author: Dima Viunnyk
Source: http://www.flickr.com


Mierz sobie puls!


Zawał lub wylew zwykle jest poprzedzony zwiększaniem pulsu i wysokim ciśnieniem. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że można kontrolować sobie te wskaźniki samodzielnie w domu bez konieczności przeprowadzania żadnych mocno inwazyjnych badań! Wystarczy w większości przypadków, iż kupisz sobie pulsmoksymetr Nonin - to niewielkie urządzenie, za pomocą którego możesz zmierzyć sobie puls oraz saturację krwi, a w wypadku bardziej zaawansowanych urządzeń - równie ciśnienie. Takie urządzenie z pewnością powinno się znaleźć we właściwie każdym mieszkaniu, bowiem daje pewność, iż w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów będziesz mógł szybko się zbadać i ewentualnie pojechać do lekarza czy szpitala. Równocześnie będziesz mógł przeprowadzić takie szybkie badania swojemu dziecku, a jego zdrowie na pewno powinno być dla Ciebie najważniejsze! - dodatkowe czytanie


Jak to działa?


Pulsoksymetr działa naprawdę bardzo prosto. W wypadku dorosłych zazwyczaj zakłada się urządzenie na palce, w wypadku małych dzieci natomiast na ucho czy na nadgarstek. Po tym wystarczy poczekać zaledwie parę sekund, a zaraz na czytelnym ekranie dostaniemy wszystkie wyniki.
Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa, a jednocześnie sam pulsoksymetr nie kosztuje wiele, zatem oczywiście powinieneś mieć go w swoim domu na wyposażeniu!