Zwyczajne spięcie w instalacji. Czy można je bagatelizować?

Kiedy budujemy dom, czy też prowadzimy remont domu lub mieszkania, zwykle wykorzystujemy usługi fachowców, którzy przecież są mistrzami w tym co robią, ale rezultaty prac są, być może nie często całkowicie inne od zamierzonych.
Zwłaszcza uciążliwe jest wykonanie właściwej sieci elektrycznej.


styczniki
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Rekomendowani przez znajomych „profesjonaliści”, jacy sami wybudowali swój dom od fundamentów aż po dach, sławne „złote rączki” – oni często wykonywali wszystko metodą prób oraz błędów. Korzystanie z takich usług jest zwykle efektem naszej pochopności, jakiej zwyczajnie potem żałujemy.

Pragniesz czytać dalej ciekawą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj sklep fotograficzny na kolejnej witrynie.

Popularną awarią jest krótkie spięcie w sieci elektrycznej, jakie jest na tyle częste, że póki nas samych nie porazi prąd lub wtyki nie zaczną samoistnie się palić, nic sobie z takiej sytuacji nie robimy. Przestajemy jedynie używać tego konaktu, ponieważ jest niebezpieczny. Z powodu takich sytuacji, firma Eaton stworzyła urządzenie, jakie pozwala na wczesne wykrywanie iskrzenia w linii elektrycznej - tu. Nieduża skrzyneczka ma na celu odkrycie wzorca o wysokiej częstotliwości, nim spowodowane przezeń zwarcie łukowe wywoła „odpięcie” głównego bezpiecznika, czyli samoczynnie wyłącza obwód, w którym ma dojść do zwarcia. Styczniki są zazwyczaj wykorzystywane w fabrykach, by zwiększyć bezpieczeństwo pracy maszyn przemysłowych. Te nieduże eleganckie pudełka na prezenty możemy spotkać zamocowane tuż obok silników elektrycznych maszyn. Zezwalają one na podłączenie do nich głównych obwodów elektrycznych fabryki, z tego powodu że są wytrzymałe na duże napięcia oraz natężenia prądu - zerknij na te styczniki.
Urządzenie firmy Eaton w naszym domu ma na celu wczesne wykrycie spięcia, jakie może doprowadzić w najgorszym przypadku do pożaru instalacji. Warto zaopatrzyć w takie urządzenie, jeśli korzystaliśmy z pracy domorosłych znawców.