Pieski skłonne do figli i towarzystwa.

Jeśli chcemy, aby w naszej familii pojawił się psiak, warto tę decyzję gruntownie przemyśleć oraz skonsultować z całą rodziną. Istnieje wiele ras piesków. Dobrze więc zastanowić się, jaka rasa jest dopasowana do naszego trybu życia, zwłaszcza, jeżeli mamy potomstwo.


Pies to rzecz jasna duży obowiązek, ale także wierny przyjaciel przez lata.




Wiele osób pragnie, by ich małe dzieci rozwijały się w obecności spokojnego oraz skorego do zabaw psa. Taki jest właśnie labrador. To pies kość dla psa bardzo pojętny, wykorzystywany w dogoterapii, przez wszelkie służby mundurowe oraz jako asystent ludzi z niepełnosprawnością (Perfect Breed - o hodowli laladorów). Na pewno nauczymy go zatem wielu przydatnych i miłych sztuczek. Dobrze byłoby, by wytypowana przez nas hodowla była zarejestrowana w polskim związku kynologicznym. Wówczas zyskujemy gwarancję, że wybrany pies jest czysty rasowo oraz nie posiada żadnych niepożądanych genetycznych chorób, jakich nie widać na pierwszy rzut oka.


odpoczynek nad Bałtykim
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com


Rzetelny hodowca podzieli się także doświadczeniem, jeśli idzie o wychowanie i żywienie owych poczciwych zwierząt. Warto osobiście wybrać się do wytypowanej hodowli, aby przekonać się w jakim otoczeniu są trzymane pieski. Jeśli właściciel hodowli nie zezwala na przyjazd, winniśmy być ostrożni. Jeżeli ciekawi nas mądry i łagodny labrador cena owego psa może być różna (ceny labladorów).

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej druk na płótnie danych na innych witrynach - znajdziesz je, klikając w link poniżej.

Za rasowego psa płacić będziemy sporo, wszakże zyskujemy gwarancję, iż jest to pies rasowy, nie zaś mieszaniec. Nazbyt tanie psiaki mogą pochodzić z pseudohodowli.




Jeśli posiadamy dobre serducho, możemy wziąć labradora ze schroniska dla zwierząt. Wtedy jednak nie wiemy jaki będzie jego stan zdrowia oraz temperament. Jeśli posiadamy maluchy w domu, dobrze jest takie ryzyko odłożyć na późniejsze lata.