Kalistenika - wspaniały sposób na pozbycie się niepotrzebnych kilogramów i zgrabną sylwetkę!

Stanowi niewątpliwie jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin, a zwolenników rzeczonej formy aktywności stale przybywa. W zasadzie wszyscy mogą ją uprawiać, bez potrzeby inwestowania w drogie, specjalistyczne przyrządy czy karnety siłowni.


Musimy się jedynie „wyposażyć” w kawałek wolnej przestrzeni i odrobinę samozaparcia.


dziwne sporty
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com


Nasuwa się pytanie: czym tak naprawdę jest kalistenika Jak zacząć trening? Na przekór powszechnie panującej opinii to bardzo łatwe - dowiedz się więcej tutaj. Wachlarz ćwiczeń, jakie możemy wykorzystać jest nader szeroki. Pompki, przysiady, skłony, stretching, bieganie, „brzuszki”, podciąganie na drążku - „opcji” nie brakuje. Wystarczyuścić wodze fantazji, ażeby stworzyć idealny plan treningowy. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto zastanowić się nad tym, jaki cel chcemy osiągnąć? Na czym zależy nam najbardziej? Zrzuceniu zbędnych kilogramów? Zwiększeniu masy mięśniowej? Wyrzeźbieniu sylwetki? Istotne, aby nie ustawić sobie poprzeczki za wysoko i realizować plan małymi krokami - . Dobrze byłoby nadmienić, iż na świecie ogromną popularnością cieszą się różne dziwne sporty, takie jak między innymi podwodny hokej, wyścigi kosiarek, nurkowanie w bagnie, boks szachowy, czy nawet dźwiganie żon.
Która z wymienionych dyscyplin, wydaje Wam się najbardziej niezwykła? Podjęlibyście takie wyzwania? A może wolicie bardziej „tradycyjną” aktywność? Pamiętajcie o jednym - ruch to samo zdrowie, niezależnie od tego jaką postać przybiera.