Jak bawić się z niemowlakiem, o czym powinniśmy pamiętać? Jakie są najlepsze zabawki dla naszej pociechy?

Jak bawić się z malutkim dzieckiem? Należy sprawdzić kilka z interesujących opcji. To ciekawe pomysły na zabawy, które dla niemowlęcia bez wątpienia staną się okazją do rozwijania i udoskonalania posiadanych nowych umiejętności.

czytanie i zabawa z dzieckiem
Author: Tzuhsun Hsu
Source: http://www.flickr.com
Rodzicom z kolei pozwolą czerpać radość i dumę z aktywnego spędzania czasu z maluchem, bo w końcu jasnym jest, że aktywność jest znacząca przez całe życie, a dla naszej pociechy wręcz potrzebna. Aktywność i wspólna zabawa to także najbardziej interesujące szanse na wzajemne poznanie i troska bliskości.

zabawki niemowlaka
Author: Raoul Snyman
Source: http://www.flickr.com
Noworodki i niemowlęta do trzeciego miesiąca ogromną większość swojego czasu spędzają na spaniu i jedzeniu, jednakże już około drugiego miesiąca mają miejsce trochę znaczniejsze pory czuwania. Nasza pociecha już otwiera oczy i dość przytomnie patrzy rzeczywistość. zauważa coraz wyraźniej, coraz wyraźniej odbiera dźwięki. W dalszym ciągu jest niezwykle wrażliwe na rozmaite, nagłe bodźce, takie jak intensywne światło, szybki ruch, za głośny dźwięk . Dlatego też każda forma zabawy musi być spokojna, wyciszona i subtelna. Ich zadaniem jest bezstresowe i łagodne wprowadzanie dziecka w ten świat. Pamiętajmy, że świat ten jest dla dziecka zupełnie obcy. Dziecko nie ma wspomnień, doświadczeń, wszystko jest dla niego nowe, stąd więc nowe rzeczy mogą bardzo przerażać.

Najistotniejsze to przygotować się odpowiednio do zabawy. W tym celu, połóż kocyk na łóżku i zostaw tam swoje maleństwo. Jeśli w pokoju jest ciepło, możesz je nawet rozebrać do pieluszki. Ogrzej dłonie i wetrzyj w nie nieco oliwki. Łagodnymi ruchami masujdziecku konkretne partie ciała, rozpoczynając od ramion, przez klatkę piersiową i brzuch, po nogi i stopy.

Czy ten tekst jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to kliknij i przeczytaj więcej - znajdujące się tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Następnie przekręć je na brzuch i wymasuj plecy. Masaż nie powinien być za długi, aby malec nie zmarzł. Dobrze mieć pod ręką drugi kocyk albo flanelową pieluszkę, żeby przykryć malucha, jakby zrobiło mu się chłodno.

Nic tak się nie sprawdza jak zabawki dla niemowląt (zobacz: zestaw zabawek dla niemowlaków). Jednak każda z tych zabawek musi być ekstremalnie bezpieczna, a do tego miła w dotyku (przeczytaj na stronie). Najlepiej sprawdzają się zabawki o ciepłych i radosnych kolorach, jak również o intensywnych kontrastach. Pozytywki i grzechotki muszą wydawać naturalne i subtelne dźwięki. Najlepsze zabawki to te z tworzyw naturalnych, drewniane, z tkanin bawełnianych, jak również zabawki organiczne.