Drzwi z regulacją zawiasów warunkują zabezpieczenie szybkiej możliwej naprawy awarii, aby mogły służyć nam długie lata

Szafka nie chce się domykać? Drzwiczki ciężko idą albo same się uchylają? A może są krzywe? Czy też drzwi wejściowe mają za dużą szparę u dołu? Zobacz zawiasy, być może trzeba je wyregulować. Ustawienie zawiasów trwa jedynie parę chwil, a przynosi oczekiwane wyniki.
link do strony
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
Drzwi, szczególnie te masywne, utworzone z litego drewna, usługują latami oraz są z reguły bezproblemowe. Niemniej jednak po długim użytkowaniu możliwe, że dolna krawędź skrzydła spadnie i zaczyna szurać po posadzce czy też ramię niedokładnie przystaje do ościeżnicy. Nie ma łatwiejszej usterki do naprawy, aniżeli należyte nastrojenie drzwi przystające do ościeżnicy. Problem, zaczyna się od wymiaru. Kiedyś, w drzwiach wewnętrznych instalowano jeden gatunek zawiasów. Wtedy za poprawne rozstawienie skrzydła przy ościeżnicy współgrało prawidłowe wkręcenie gwintu zawiasu w skrzydło czy też framugę.Jednakże rozstawienie ramienia w stosunku do podłogi można było korygować, przy użyciu uszczelek o właściwej grubości. Dziś producenci drzwi mogą wykonywać zawiasy z regulacją w trzech ruchach, tak zwane 3D, a również zawiasy schowane. Należy pamiętać, że przy doborze drzwi, zawiasy regulowane (więcej wiadomości) powinny być dostrojone nie tylko do materiałów drzwi, ale też do typu ich konstrukcji. Normalne rozstrzygnięcie w drzwiczkach przylgowych to zawiasy nawierzchniowe. Czopy tych zawiasów są widoczne pomiędzy ramieniem a framugą z regulacją w trzech płaszczyznach.

drzwi
Author: Stolbud Włoszczowa
Source: Stolbud Włoszczowa
Zawiasy ukryte to współczesne rozwiązanie użytkowane w drzwiach bezprzylgowych. Takie skrzydło nie posiada wyprofilowanego felcu, a jego brzeg ma postać prostokąta. Zawiasy są schowane w opasce ukrywającej, osiągamy dzięki temu wynik jednej, zlicowanej płaszczyzny. Prócz wyglądu drzwi wewnętrzne z typu bezprzylgowej mają znakomitą jakość, ponieważ zawiasy chowane są trwałe, mają maksymalny kąt otwarcia do 180°. Można je też regulować w trzech płaszczyznach. Zawiasy regulowane zawsze dobiera się do ciężaru drzwi. Skrzydła drzwiowe lekkie kartonowe mają z reguły dwa zawiasy. Większej liczby zawiasów potrzebują w znacznym stopniu ciężkie drzwi, takie jak z płyty wiórowo - otworową lub zrobione z litego drewna i szkła. Ustawianie drzwi jest konieczne, kiedy drzwi się uchylają, nie domykają lub są krzywe, bądź w trakcie ruchu dolna krawędź drzwi wyciera się o podłogę.

Intrygują Cię opracowane przez nas treści? Bardzo nas to raduje. Prosimy zatem na kolejny interesujący fakt, który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

/J]