W jaki sposób zmieniły się gry po rozpowszechnieniu internetu, przegląd najpopularniejszych gier strategicznych.

Jedną z najpopularniejszych obecnie form rozrywki jest granie na komputerze. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, jeśli jakiś sprzęt nada do tego, aby go użyć do rozrywki, to na pewno wykorzystany on zostanie, a w końcu komputery bardzo dobrze będą się do tego nadawać. Coraz mocniejsze układy graficzne i algorytmy wyświetlania sprawiają, że współczesne gry mogą zachwycić możliwościami graficznymi, ale nie da się im też odmówić wyjątkowej grywalności.
wcograc.pl, gry internetowe, gry online
Bez przerwy ukazują się nowe tytuły w sprzedaży, czy to jako zupełnie nowe gry, czy też wznowienie starszych przebojów. Do rozwoju gier w dużym stopniu przyczyniła się sieć internetowa, dając graczom zupełnie nowe możliwości. Wcześniej gry się instalowało na komputerze z płytek, i co najwyżej można było zagrać z innymi w wewnętrznej sieci. Obecnie internet zniósł wszelakie bariery, dzięki temu że gry działają na maszynach firmy je produkującej, to jest nieograniczony dostęp do nich - nie będzie żadnych problemów, żeby grać z ludźmi z innego kraju czy nawet kontynentu.Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są gry strategiczne na komputer. W nich raczej się nie liczy szybkie klikanie w klawiaturę albo przyciski myszki, lecz taktyczne i strategiczne umiejętności. Oczywiście sprawne decydowanie także jest ważne, bo często te gry odbywają się w czasie rzeczywistym, ale dużo istotniejszą rolę odgrywa obranie odpowiedniej strategii. Gracz może się wcielić w tych grach w rolę osoby dowodzącej jakimś stanem zasobów, przykładowo oddziałami wojskowymi czy ludnością w mieście.

Scena z gry
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
W trakcie rozgrywki należy swoje zasoby rozwijać jak się tylko da, jednocześnie pamiętając o tym, że pozostali gracze mogą w tym niekiedy dość brutalnie przeszkadzać. Jedną z najbardziej popularnych gier tego gatunku w wersji mobilnej jest Heroes Online (więcej na ten temat). Gra ta jest kolejnym wydaniem jednego z największych przebojów z tego gatunku na tradycyjne komputery, i czerpie z niej wszystkie najlepsze cechy. Doskonała grafika i wysoka grywalność powodują, że obecnie jest to jedna z bardziej popularnych gier tego typu.