Ciekawe sposoby na spędzenie wakacji dla młodzieży - kolonie jeździeckie

Wielu młodych ludzi interesuje się końmi. Takie pasje z dzieciństwa powinno się pielęgnować, ponieważ w przyszłości istnieje możliwość przerodzenia się w satysfakcjonującą pracę. Dzieci kochają konie głównie za ich siłę i dostojny wygląd oraz godziny jakie mogą spędzić jeżdżąc. Konie to nie tylko jazda na nich, to również pielęgnacja. Prócz rozrywki, najmłodsi uczą się więc również odpowiedzialności. Dlatego też, żeby pomagać dziecku w rozwijaniu hobby, naprawdę warto wyjechać na kolonie jeździeckie. Dzieci na pewno wspaniale spędzą na nich czas.
jeździectwo
Author: Jack_IOM
Source: http://www.flickr.com
Nabór na tego typu kolonie jest prowadzony odpowiednio wcześniej, dlatego też trzeba sprawdzać strony internetowe, gdyż zapisanie się z dnia na dzień jest niemal niemożliwe. Powinno się mieć świadomość, że takie obozy nie są przeznaczone tylko dla dzieci, które doskonale jeżdżą na koniach. Wiele kolonii ma także w ofercie całkowitą naukę jazdy. Dodatkowo prócz tego na najmłodszych czeka mnóstwo innych atrakcji, na przykład na niektórych koloniach organizowane są nauki tańca, gry zespołowe czy wszelkiego typu sporty. Obozy są niezwykle aktywne. Dodatkowo niektóre kolonie jeździeckie mają w ofercie także wiele innych ważnych zadań poza jazdą - http://www.patataj.com/oferta/obozykonne/ (http://www.patataj.com/oferta/obozykonne/)ozu otrzymuje własnego konia, którego musi pielęgnować. Może nawet wykonać drobne zabiegi weterynaryjne, rzecz jasna wszystko ma miejsce pod okiem fachowców, ponieważ bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest najbardziej istotne. Dzieci mogą także uczestniczyć w wykładach teoretycznych, które są bardzo potrzebne. Dzieci powiększają swoją wiedzę, w związku z czym mogą jeszcze sprawniej opiekować się końmi. Jeśli kolonia zorganizowana jest nad wodą, dukolonia (kolonie dla dzieci lubuskie)akcją będzie
jeździectwo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
z pewnością pławienie koni, to znaczy wchodzenie na koniu do wody. Kolonie jeździeckie przeprowadzane są w całej Polsce, więc bezproblemowo każdy odnajdzie miejsce odpowiednie dla siebie, zarówno w stolicy, jak i nad morzem czy na Śląsku.
Kolonie to wspaniała przygoda dla młodzieży. Uczą się odpowiedzialności, prócz tego stają się samodzielni. Pielęgnacja koni rozwija ich wrażliwość. W dodatku znajomości i przyjaźnie z obozów mogą przetrwać lata, a wspólna pasja zdecydowanie sprawi, że więź będzie niesamowicie silna. Taka kolonia to mnóstwo wspomnień, które zostaną w uczestnikach na zawsze. Zdobyta wiedza i doświadczenie będzie bezcenna. Jeżeli więc mamy taką możliwość, naprawdę warto wysłać swoje dzieci na taką kolonię. Z pewnością będzie bardzo wdzięczny i zdecydowanie powróci na obóz za rok. Zadowolenie dziecka jest najistotniejsze.