Ałun i maszynka - klasyczny zestaw który warto mieć

Regularne przycinanie zarostu to ważna rzecz, wie o tym każdy mężczyzna. Niestety, większość Polaków woli kupować marne akcesoria do golenia, co jest niewybaczalnym zaniedbaniem. Tanią jednorazową maszynką zwyczajnie nie da się efektywnie ogolić.


W tym krótkim wpisie opisujemy 4 ważne artykuły, które musi posiadać w łazience każdy facet chcący wyglądać świetnie każdego dnia. Zaprezentujemy maszynkę Merkur 34c, oldskulowy ałun w sztyfcie oraz komplet pędzelek i krem do golenia.

maszynka
Source: flickr.com
Każdy, kto ciągle nabywał zwyczajne plastikowe maszynki, zauważy gigantyczną zmianę, kiedy po raz pierwszy zastosuje w łazience Merkur 34c. To świetny nożyk o klasycznych projekcie i fakturze, idealnie dopasowany do trzymania. Dzięki mocnemu chwytowi pewnie trzyma się go w ręce, co jest niesamowicie istotne dla skutecznego golenia. Sprawdź miseczka do golenia. Merkur 34c ogoli nawet twardy zarost, nie drażniąc za mocno twarzy. Atutem maszynki Merkur 34c jest solidność produkcji – sprzęt ten można używać przez miesiące. Polecamy brzytwa dovo. Merkur 34c to trafny wybór dla facetów, którzy chcą co dzień się golić. Bez konieczności częstego kupowania sprzętów kosmetycznych.


maszynka do golenia
Wartym uwagi dodatkiem do kosmetyczki faceta jest ałun w sztyfcie. Młodsi czytający mogą nie orientować się, czym jest ta ważna substancja, więc przypomnijmy – ałun skutecznie powstrzymuje krwotok. A więc ałun w sztyfcie to podstawowy element wyposażenia w łazience, gdyż w trakcie golenia często pojawiają się małe uszkodzenia naskórka. Zobacz Coticule. Nie są one groźne, ale mocno przeszkadzają, ponieważ krew może kapać przez wiele minut. Ałun w sztyfcie użyty od razu po zranieniu skutecznie hamuje krwotok.

Na zakończeniu tekstu trzeba jeszcze wspomnieć, że facet, który planuje mieć klasyczny imidż, powinien kupić też krem do golenia. Koniecznym uzupełnieniem do takiego kremu jest pędzelek – bez wątpieniu kiedyś zauważyłeś, jak twój dziadek golił się, używając takiego czegoś.