Kilka spostrzeżeń na temat minionych świąt w Polsce

Dopiero co minęły - opinią większości z nas - najpiękniejsze święta w roku. Rzecz jasna ten slogan czasem budzi sprzeciw, bowiem niektórzy z nas czują się trochę przymuszeni do świętowania. Stąd pozwolę sobie na kilka uwag, aby tą grozę następnym razem nieco zmniejszyć.
Lego
Author: Mark Longair
Source: http://www.flickr.com
Sarmacka tradycja stawia przed nami wyśrubowane wymogi w tym temacie. Musi być koniecznie po królewsku, bez względu na to czy tak naprawdę nas na to stać, bądź czy po prostu pasuje nam zalecany nadmiar. Na wigilijnym stole 12 potraw, przez pozostały okres świąt także uginające się stoły, bogate podarki. Często kończy się to nie tylko problemami gastrycznymi, przemęczeniem, ale też kłopotami finansowymi (zwłaszcza jeżeli ktoś zdecydował się na szybką, przedświąteczną pożyczkę aby podołać tym wszystkim świątecznym zwyczajom). Więcej info tutaj: .Sądzę jednak, że jeśli szczerze sobie odpowiemy na pytanie w jaki sposób mamy chęć fetować, i się do rezultatów tych przemyśleń zastosujemy, nie będziemy żałować.

Zainteresował Cię ten artykuł? Odwiedź polecany serwis www (https://edukacjaaktywna.pl/kontakt.html), a odkryjesz więcej danych na omawiany temat, które na pewno Cię zafascynują.

Rzecz jasna konieczne będzie przeprowadzenie negocjacji z pociechami (już na etapie wysłania listu do św. Mikołaja) że może w tym roku miast następnej gry na xbox bądź playstation zadowoli się pociecha po prostu niezłą lekturą, i miast zmieniać w proch przybyszów z kosmosu zagłębi się w świat własnej wyobraźni podążając za czytaną historią.

Może to nam sprawić trochę kłopotu, jednak każda rewolucja jest trochę krwawa. Nie uważam że konsole do gier są złem, ale jak we wszystkim potrzebny jest umiar. Podmienienie Xbox na dobrą książkę lub po prostu planszową grę może być pozytywne dla wszystkich. Nic tak bardzo nie przybliża ludzi do siebie jak wspólne czytanie czy wspólna gra. Dobrym pomysłem na podarek dla potomka mogą być również klocki, rzecz jasna odpowiednie do wieku użytkownika. Tak jak tu: playstation dla dzieci.


klocki dla dzieci
Author: bnilsen
Source: http://www.flickr.com
Dla młodszych polecam zestawy klocki Lego Duplo. Posiadają proste kształty i są dużych rozmiarów, co umożliwi smykom komfortową zabawę. Starsze pociechy również znajdą dla siebie coś atrakcyjnego. Firma tworząca klocki Lego Duplo dla starszych pociech produkuje zestawy bardziej złożone, które spełniają warunki zabawki edukacyjnej, ucząc dla przykładu praw fizyki przez zabawę.