Czyste powietrze jest przydatne w każdym pokoju, więc dbajmy, żeby tak było

Odpowiednie powietrze jest najistotniejsze dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jak mogą radzić sobie z tym systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne? Jak mogą dać radę usunąć wszelkie nieczystości z powietrza, którym oddychamy w naszych domach i biurach? Jakiego typu filtry są używane i jakie doskonale wybrać?


klimatyzacja
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com
Podstawowe są standardowe filtry do filtrowania kurzu i pyłu. Są wykonane ze specjalnej tkaniny lub materiału w formie siatki, która zatrzymuje małe elementy kurzu i pyłu. Działa więc standardowo mechanicznie, bo z zatrzymanymi zanieczyszczaniami nic się nie stanie,zwyczajnie są one usunięte ręcznie . Niektóre tego typu filtry są ponadtopowleczone warstwą srebra, zapobiega to mnożeniu się bakterii. Tego rodzaju filtrem mogą być również na przykład filtry kabinowe. Pozostałe filtry są już nieco bardziej zaawansowane, jak te co mogą usuwać zapachy. Czyszczą więc powietrze, a nie zatrzymują zanieczyszczenia, jak przykładowo wyżej. Ich znaczące zadanie to likwidowanie niepożądanych zapachów. usuwają także malutkie zanieczyszczenia, typu pyłki rośli.

Tego rodzaju działanie jest możliwe, bo użyto w nich węgiel aktywny. Ma on znaczne właściwości pochłaniające, co sprawia, że absorbuje w sobie starające przez niego przedostać zapachy. Jest jeszcze odmienny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. To filtry elektrostatyczne. Wbudowany kondensator naładowuje zanieczyszczone cząsteczki ujemne, zaś one następnie zbierają się na filtrze, by przeniknąć do wnętrza. Cząsteczki ujemne to zwyczajnie czyste świeże powietrze.

najnowsze technologicznie filtry do wentylacji, to filtry antybakteryjne . To bardzo dokładne filtry. Ich rolą jest przede wszystkim walka z bakteriami i wirusami. Mają zastosowanie w pokojach sterylnych, czyli przykładowo sale szpitalne. Jeden z rodzajów tych filtrów może zatrzymać bakterie i wirusy przy pomocy substancji nazywanych biokatalizatorami. To wyciągi z roślin, które odznaczają się wysoką skutecznością tępienia bakterii. Kolejny rodzaj to filtry fotokatalityczne, które zwalczają drobnoustroje za pomocą pomocy promieni świetlnych. Działa ono na tlenek tytanu i wytwarza silne utleniacze, który skutecznie zabija bakterie. www.iowfilter.com/filtry-do-wentylacji-i-klimatyzacji.html www.iowfilter.com/filtry-kabinowe.html