Dodatki oświetleniowe, jakie sprawdzą się w każdym wnętrzu

Podczas projektowania mieszkania i obmyślania naszej instalacji elektrycznej niekoniecznie umieszczamy wszystkie punkty światła. Pewną część z nich można dołożyć dopiero w trakcie wyposażania mieszkania i dokupowania dodatków.


lampka
Author: Milán Auman
Source: http://www.flickr.com
W pokoju dzieci i do oświetlenia ciemniejszych punktów jak korytarz z pewnością przydadzą się lampki do kontaktu. Wkłada się je po prostu do gniazdka elektrycznego w pokoju i świecą całą noc, by dodawały maluchowi otuchy kiedy boi się ciemności lub by rozświetlały dojście do toalety (zwłaszcza w domach o dużym metrażu lub oryginalnej formie - z zakamarkami). W mieszkaniach, w których nie zainstalowano klimatyzacji, na mansardzie lub w domach z oknami od strony północnego-wschodu lub południowego-zachodu, w których światło słoneczne wpada przez cały dzień, idealne będą żyrandole z wentylatorem .www.skleposwietlenie.pl/1636-wentylatory albo 5 ramionami, cichutki, ładnie zrobiony. Zalet takich lamp jest dużo. Po pierwsze – wentylator włącza się włącznikiem obok włączniku do włączania światła, więc uruchamianie jest komfortowe i zajmuje sekundę. Co więcej, można zintegrować włączanie i gaszenie wiatraka na włączniku będącym obok łóżka w sypialni lub włączać przy użyciu pilota. http://www.skleposwietlenie.pl/1631-plafony


Po drugie żyrandole z wentylatorem nie zabierają miejsca w mniejszych mieszkaniach i nie szpecą ich. Wisząc tuż pod sufitem, więc nie przeszkadzają w niczym. Wiatrak stacjonarny po sezonie również powinien być gdzieś przechowywany, a wiszący jest na swoim miejscu przez cały rok. Po trzecie – wiatrak pod sufitem miksuje powietrze w całym pomieszczeniu, a nie – tak jak stacjonarny – na małej przestrzeni. Dużo osób, którym do wnętrza pasują jakieś akcesoria z
lampka
Author: Jean L.
Source: http://www.flickr.com
oryginalnego wzornictwa w postaci szkła lub kryształów, wybiera plafony kryształowe nowoczesne. Ich wybór jest spory, a co za tym idzie - zawsze możemy dobrać rozmiar, charakter lub „ozdobność” lampy. Czytaj też www.skleposwietlenie.pl/1632-zyrandole.

Często tego typu lampy mogą kojarzyć się z surowym wystrojem, bardzo jasnym, mocnym oświetleniem i otwartymi przestrzeniami, ale kryształowe plafony całkiem nieźle sprawdzają się w tych miejscach, gdzie oświetlenie powinno być jasne. Plafony mają różne kształty (standardowe – czworokąta czy koła i fantazyjne) , dzięki czemu pasują do toalety czy salonu, ale również do pracowni albo jadalni. Jeśli zdecydujemy się na plafony kryształowe nowoczesne , na przykład w kształcie motywu ozdobnego, stylizowane na kwiat albo sople lodu, uzyskamy bardzo interesujący efekt.

Czy to wygodne lampki do kontaktu, które możemy włożyć właściwie w każdym miejscu, czy użyteczna lampa z wentylatorem – każdy nowy element oświetlenia (nawet niedrogi i nieduży) wnosi przyjemne światło do mieszkania i nadaje mu lepszą atmosferę.