Kręgle - gra, jaka cieszy się aktualnie coraz większą wziętością

Kręgle to niesłychanie słynna gra, jaka cieszy się coraz większą renomą. W kręgle ochoczo grają zarówno osoby młodsze jak i starsze, bowiem tak właściwie jest to gra świetna dla każdego. Kręgle to rodzaj gry, który polega na strąceniu kulą 9-10 dość ciężkich pionów, które nazywane są właśnie kręglami. Kręgle możemy podzielić na parę gatunków, przynależą do nich kręgle parkietowe i klasyczne, oraz także bowls i bowling.
Gry planszowe
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o kręgle klasyczne to są one najbardziej rozwinięte w Europie, z kolei bowling jest współcześnie znany na całym świecie. W grze stosuje się kulę do kręgli, jaka ma średnicę około 160 do 218 mm. Mają one również 12 cm szerokości oraz 38 cm wysokości. Jeśli chodzi o wagę kręgla to z reguły wynosi ona od 1,47 do 1,64 kg. W kuli tej znajdują się przynajmniej dwa otwory na palce, nieraz więcej. Jeżeli chodzi o parkiet to ma on 18 metrów długości i 1 metr szerokości, natomiast po boku parkietu znajdują się rowy, jakie uniemożliwiają powrót kuli na tor, jeśli z niego wypadła.Kręgle są świetną rozrywką i wybornym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wyprawa na kręgle z przyjaciółmi zdoła być naprawdę ciekawym przeżyciem. Gra w kręgle dostarcza dużo emocji nic więc zaskakującego w tym, że mnóstwo osób chętnie wybiera się na kręgielnie.

Kręgielni możemy dzisiaj znaleźć faktycznie wiele, są one modne w każdym mieście, wskutek tego jeśli szukasz na przykład kręgielni na terenie Kłodzka to zdołasz ją bez trudu odkryć przez wpisanie do swojej wyszukiwarki internetowej hasła „kręgielnia kłodzko”. Pewnie odnajdziesz niesłychanie wiele kręgielni na terenie Kłodzka.


Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Author: Planet PR
Source: Planet PR
Nawet jeżeli nigdy do tej pory nie miałeś okazji grać w kręgle to bezsprzecznie wskazane jest chociaż raz skusić się na zagrywkę w tą grę. Początki mogą być trochę trudne, jednakże z czasem niewątpliwie nabierzesz większej zręczności, kto wie, być może, że okaże się iż gra w kręgle stanie się Twoim nowym hobby i pasją.