Podzielniki ciepła oraz wodomierze to urządzenia, przy użyciu których będziesz płacił za wykorzystanie mediów, tyle ile powinieneś!

Jesteś w trakcie szukania czterech ścian? Myślisz w jaki sposób są dzielone są opłaty za wodę i ciepło pomiędzy mieszkańcami budynku? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego na ten temat.


Wiele ludzi przed zakupem mieszkania obawia się tego, iż ich rachunki za wodę, ciepło i gaz mogą nie być zgodne z zużyciem. Dawniej zdarzało się, iż domownicy przełączali swoje liczniki, w związku z czym ich sąsiedzi dostawali o wiele większe rachunki. W chwili obecnej innowacyjne wodomierze rejestrują wyeksploatowanie wody w każdym lokalu indywidualnie. Nie ma możliwości, by lokatorzy majstrowali przy tych urządzeniach.

wodomierz
Source: flickr.com
Woda zimna i ciepła szacowana jest w metrach sześcienny i w taki sposób wykazywane jest wykorzystanie końcem każdego miesiąca. W tej chwili najpopularniejsze są dwa modele wodomierzy, a mianowicie radiowe i tradycyjne. Ówcześnie do bloków na ogół nabywane są wodomierze ze zdalnym systemem odczytu. Jest to bardzo praktyczne dla eksploatatora. Kolejną rzeczą, która zawsze budzi wiele wątpliwości, jest dostarczanie ciepła do wieżowców. Lokatorzy częstokroć zastanawiają się jak dzielone są koszty pomiędzy poszczególne mieszkania. Dziś w każdym domku i bloku instalowane są podzielniki (strona internetowa) ciepła, jakie pomagają podzielić wszelkie koszty między użytkownikami.


Oczywiście szacują one ilość ciepła pobranego w każdym mieszkaniu, a w późniejszym czasie wszystkie koszty dzielone są według wykorzystania. Bez wątpienia podzielniki ciepła są znakomitym pomysłem, bo każdy płaci za tyle ciepła, jak dużo wykorzystał. Wskazane jest, aby zainwestować w takie urządzanie nie tylko w bloku, lecz też w domu prywatnym, ponieważ będziemy mieli pobór ciepła i wody ciągle pod kontrolą. Dlatego warto zapoznać się z ofertą podzielników ciepła. Jeśli nie jesteśmy pewni czy będzie to dobra inwestycja, to warto pójść do naszej spółdzielni mieszkaniowej i pogadać o tym z obeznaną osobą.

Na obecną chwilę, gdy wszelkie opłaty idą do góry, warto poszukać oszczędności wszędzie gdzie się da. Nie powinniśmy pozwolić na to, żebyśmy dopłacali do rachunków naszym sąsiadom, gdyż mogą oni zużywać o wiele więcej mediów, aniżeli my.