Śpiworki z delikatnych towarów

Świadomość bezpiecznego i zdrowego spania malucha to dla każdego rodziciela najważniejsza kwestia. Każdy noworodek, niezależnie od pory roku pragnie ciepła i otulania nie wyłącznie przez rodzicieli. Noworodki otula się w rożek, otulaczek, kocyk, albo większą pieluszkę konstruując coś w rodzaju kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym towarzyszem pociechy. Dzidziuś obcuje z nim wprost, dotykając w szczególności twarzą i innymi nieokrytymi fragmentami ciałka.


zadowoloone dziecko
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Dlatego musi być zbudowany z materiałów miłych dla skóry malucha. Dzianiny futerkowe spożytkowane do produkcji, muszą spełniać standardy towarów dopuszczonych dla dzieci. Rożek będzie też dość często prany, toteż użyte do jego uszycia materiały powinny być stosownie trwałe. Grubość rożka winna być dobrana do pory roku. Ocieplenie rożka winno być tak zoptymalizowane, żeby brzdąc ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu opiekunów preferuje śpiwory dla dzieci, ponieważ zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a również gwarantują utrzymanie poprawnej ciepłoty. Takie malutkie śpiworki przeznaczone są specjalnie dla osesków.

Śpiwór zakłada się maluchowi jak ubranko, dzięki czemu maluch nie odkryje się i nie zmarznie. Śpiwór musi być stosownie dobrany do wieku malca, tak by otwór w okolicy szyjki nie był nazbyt obszerny. Część tylna śpiwora nie może mieć szewków, gumek ani żadnych materiałowych dysproporcji. To dotyczy też części środkowej śpiwora. Śpiwory dla dzieci mają ukształtowanie gruszki, jaki gwarantuje obszerną przestrzeń dla nóżek, a brak rękawków zapobiega nadmiernemu przegrzaniu się maluszka .www.iltex.pl/produkty/dla-dziecik na całej długości ułatwia wyjmowanie noworodka, bądź przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiworki welurowe, lekko ocieplane, zaś ogromną renomą cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku wybór śpiworów przyprawia o zawrót głowy. Zakup należytego wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Praktycznie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o konkretnych założeniach. Jego fason, wypełnienie i surowiec powinno się dopasować do osobistych potrzeb. Zobacz też .