W twoim domu pojawi się dziecko – dowiedz się, co trzeba kupić, aby pierwsze tygodnie nie były stresujące

Kiedy na świecie zjawia się dziecko, spora część matek pęka z radości i w tym samym momencie uświadamia sobie największy strach - czy podoła? I choć od chwili, kiedy kobieta dowiaduje się o ciąży, stara się na ten ważny dzień przygotować, nie ma mocnych, aby się nie denerwować. Jak temu zaradzić?

A czy właściwie jest to możliwe? Wydaje się, że nic nie może pokonać emocjonalnej obawy. Można jednakże postarać się go ograniczyć. Jak to zrobić? Nabyć wszystkie rzeczy, które później staną się ogromną pomocą. Należy wcześniej jak najwięcej poczytać na temat ciąży, dziecka, porodu, pierwszych tygodni w mieszkaniu. A gdy zbierze się istotne informacje, należy pójść na zakupy. Nie ma zbyt dużego znaczenia, gdzie się je zrobi - sklepy stacjonarne czy e-sklepy. Przemysł towarów dla dzieci jest w tej chwili w Polsce bardzo rozwinięty i bez żadnych problemów można każdą rzecz zdobyć (gdzie lata PRL-u, kiedy walczyło się zajadle o każde body czy rajtuzki?; całe szczęście przeminęły i miejmy nadzieję – nigdy nie wrócą). Jest parę rzeczy, które trzeba kupić wcześniej. To między innymi rogale do karmienia, smoczek (dziś istnieją dwie szkoły - jedna zaleca smoczki, druga nie; na którą opcję się nie zdecyduje, warto zakupić chociażby jedną sztukę i mieć w szafce pod ręką; często, gdy niemowlak płacze, bierze się każdy środek), odsysacz, urządzenie podgrzewające do butelek.Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka
Author: Ceba Baby
Source: Ceba Baby
Wymienione rzeczy warto kupić bez względu na to, czy planuje się karmić z piersi czy z butelki. Zdarza się, iż z różnych powodów, trzeba zmienić podejście. Jeżeli kobieta zaplanowała, iż będzie żywić dziecko pokarmem naturalnym, rogale do karmienia, przydadzą się nawet wtedy, kiedy będzie musiała sięgnąć po butelkę. Posłużą także do wygodnego położenia dziecka. Identycznie z podgrzewaczem – jeśli nie pokarm naturalny wcześniej ściągnięty, będzie można podgrzać napój na trawienie. Skądinąd i sama butelka nie jest równoznaczna ze sztucznym karmieniem – ściągnięty z piersi pokarm należy za pomocą czegoś następnie podać. Warto się zawczasu przygotować choćby przez takie zakupy - Ekotuptusie w ofercie Fiorino. Z pewnością będą pomocne i sprawią, że kobieta zacznie być spokojna. A wtedy - tylko radować się maleńkim człowiekiem.