Projekt na wczasy na rowerze

Pomysł na wakacje na rowerze jest wspaniały dla osób czynnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem jest możliwość trafić wszędzie. A w niektóre punkty na dwóch kółkach należałoby się wybrać szczególnie. Wyprawa rowerowa jest też idealnym sposobem na spędzenie czasu na łonie natury, także poznanie dziewiczych tajemniczych miejsc, które na co dzień omijamy. W Polsce jest sporo szlaków rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i tych mniej usposobionych. Ciekawą trasą rowerową jest ta, jaka łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przepoławiająca Półwysep Helski to fascynujący zakątek dla wędrowców. Helska ścieżka stanowi bez zaprzeczenia istotny turystyczny walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednak zaliczać się do przeżyć z rodzaju cokolwiek ekstremalnych. Powierzchnia zmienia się kilkukrotnie, początkowo żwirowo-piaszczysta przechodzi w niepewną kostkę, później gdzieś przed Władysławowem staje się w dużym stopniu równiejsza, aby z kolei wieść typową, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść całkiem, bądź dzielić wąski chodnik z pieszymi, jacy w dodatku nie poważają rowerowych znakowań.Mazury
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Interesującą trasą jest szlak drewnianych kościołów wokół Puszczy Zielonki, jaki liczy 102 km. W ubogaconym terenie urządzono park krajobrazowy e zbiorem drzew. Da się tu odkryć blisko 2 tys. gatunków drzew i krzewów, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych. Dalej, szlak prowadzi zielonym, a następnie czerwonym szlakiem, gdzie jest możliwość oglądać cudowne obszary Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas w tamtym miejscu śliczny krajobraz, wspaniała baza turystyczna, również możność orzeźwienia się w wymijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach jest możliwość znaleźć sielskie trasy na eskapadę rowerową, nawet taką z malutkimi dziećmi w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeśli ktoś chciałby odpocząć od roweru, jest możliwość sobie zrobić przerwę na żaglówkę, lub jakby komuś było za wiele roweru, w wyjazd jest możliwość wpiąć relaks na żaglówce, lub spływ kajakowy Rospudą.