W jaki sposób dobrze zagospodarować pokój dziecięcy?

We współczesnych czasach trendy dotyczące urządzania mieszkań ulegają nieustannym zmianom. Istnieje bardzo wiele opcji, które możemy wybrać, co częstokroć sprawia, iż decyzja dotycząca na przykład mebli do sypialni okazuje się naprawdę trudna. Tym trudniejszym wyzwaniem może okazać się urządzenie pokoju dla dziecka. W tym przedsięwzięciu będziemy zmuszeni do spełnienia kilku warunków, ponieważ pomieszczenie to z jednej strony powinny być funkcjonalne, z drugiej zaś musi odpowiadać oczekiwaniom malucha, co nie zawsze idzie ze sobą w parze.
pokój-dla-dziecka-obrazek
Author: Phil Manker
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, co należy rozplanować. Prawdopodobnie istotną kwestią i czynnikiem, który uwarunkuje dobór mebli okaże się kolorystyka ścian. W zależności od gustu naszego oraz naszego dziecka możemy przebierać wśród dziesiątek odcieni farb lub wzorów tapet. Warto jednak poważnie przeanalizować tę decyzję, aby projektowany pokój spełniał swoją funkcję chociaż przez kilka lat. Bez sensu będzie bowiem wybór np. różowej tapety w księżniczki dla dwunastolatki, gdyż najdalej po roku lub dwóch uzna je ona za ‘obciachowe' i będzie żądać kolejnego remontu.naciśnij ten link remonty piaseczno remonty piasecznoNa typowo dziecięce motywy powinniśmy zatem zdecydować się w przypadku kilkuletnich maluchów, u których fascynacja zwierzątkami czy postaciami z bajek będzie trwało jeszcze kilka dobrych lat. U świeżo upieczonych nastolatków trzeba natomiast patrzeć w przyszłość i wybrać bardziej neutralny, ‘doroślejszy’ wystrój wnętrza.

Kiedy już zapadnie decyzja związana ze stylistyką, w jakiej utrzymany będzie pokój naszego dziecka, pozostaje wybór mebli. Tym, co jest absolutnie niezbędne, są naturalnie porządne łóżko - i wygodne biurko. Dodatkowo warto pomyśleć o pojemnych półkach lub regale na przykład na książki, oraz rzecz jasna szafie na ubrania. Jeżeli chodzi o łóżka do pokoju dziecięcego – wybór jest ogromny. Wszystko zależy właściwie od pojemności naszego portfela oraz zachcianek naszych pociech.


Najbardziej przemyślany powinien być wybór biurka. Powinno ono być odpowiednio duże, aby dziecko mogło wygodnie przy nim pracować, odrabiać lekcje, rysować czy grać na komputerze. Jest to szczególnie istotne dla utrzymania odpowiedniej postawy ciała – z pewnością nie chcemy, aby dziecko kuliło się przy jakimś niewielkim stoliku w czasie odrabiania lekcji. Pozostałe wspomniane meble takie jak szafka czy regał to już kwestia bardzo zmienna, zależy od ilości zgromadzonych przez dziecko rzeczy - .

Bez względu na to, jaką stylistykę czy meble do pokoju dziecięcego wybierzemy, powinniśmy kierować się przede wszystkim potrzebami naszych pociech. Wybór dostępnych na rynku mebli oraz akcesoriów do pokoju dla dziecka jest naprawdę wielki, należy tylko rozważnie przeanalizować wszystkie kwestie i prawidłowo zadecydować.