Dobry sposób na ukazanie trendów handlowych

Ludzie znający się na giełdzie podchodzą z dystansem do różnego typu wskaźników. Jednak prawda jest taka, że większość ludzi nie za bardzo wierzy trendom. Często spotykamy się z wykresami, które na pierwszy rzut oka nijak odnoszą się do rzeczywistości. Stąd nasza nieufność, co do trendów związanych z ankietami przeprowadzonymi na grupie osób. Ale do czasu aż nikt nie stworzy innych sposobów pamiętamy o tych, które są nam znane i działamy na nich. Podobnie jest z wykresem ichimoku.
Został on stworzony przez japońskiego dziennikarza. Tak, więc system ten początkowo stosowano tylko na azjatyckich rynkach finansowych. Taki sposób zwizualizowania trendów daje możliwość szybkiego rozeznania się osobie inwestującej w kwestii, konfiguracji tych zdarzeń, które mają większe prawdopodobieństwo zaistnienia od tych, których prawdopodobieństwo jest najmniejsze. W związku z sukcesami, jakie odniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on zaadaptowany na warunki amerykańskie. Dostosowano parę elementów, by wszystko wszystko się zgadzało i obecnie wykres ten jest używany przez wiele nacji.


Teorie rynku finansowego
Giełda w Tokio
Author: Stéfan
Source: flickr.com




Jeśli chodzi o finanse to inwestorzy chcieliby wiedzieć o wszystkim bardzo dokładnie. Jednak horyzonty nie są aż tak szerokie.

Kliknij tutaj, by zobaczyć, co inny serwis udostępnił (https://www.leaderlogistics.pl/) na taki temat. To z pewnością także Cię zaciekawi.

Mimo niesamowitych systemów komputerowych, nie potrafimy przewidzieć najbardziej nieobliczalnego czynnika, czyli tego, co wymyśli człowiek. Możemy stworzyć wykresy zależności m.in. ten związany z ceną i czasem na poszczególnych rynkach finansowych. Tworzymy też wykresy dotyczące kilkunastu cech. Jednak geometria rynku nadal pozostanie teorią, która nie zawsze ma odwzorownie w rzeczywistości. Jeżeli chcielibyśmy żeby nasze próby na giełdzie przynosiły zyski trzeba spojrzeć na rynek finansów holistycznie (więcej: ). Dopiero całościowe podejście do sytuacji pozwala na podjęcie najlepszych decyzji. Wiadomo, że intuicja też ma tu duże znaczenie, ale gdy chodzi o pieniądze lepiej skupić się na geometrii i arytmetyce, zwracając uwagę na czynnik ludzki. Giełdowi gracze przyzwyczaili się nie tylko do hossy, ale również do bessy.