Co warto zobaczyć w Pieninach? Jakie atrakcje tam możemy oczekiwać?

W okresie letnim nasi rodacy często wyjeżdżają w Tatry i Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to przecież jedno z najbardziej cudownych miejsc w Polsce. Pasmo to ciągnie się na długości trzydziestu pięciu kilometrów, a przełomy Dunajca dzielą je na trzy części.


Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
parking samochodowy
Author: fuyuki-method
Source: http://www.flickr.com
W Pieninach znajdziemy wiele interesujących miejsc, ten region jest pełen atrakcji dla każdego. Swoje miejsce znajdą miłośnicy przyrody, ale także fani historii oraz poszukiwacze skarbów. Jak najbardziej jednak popularny jest przełom Dunajca.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie absorbujący, to koniecznie kliknij tu i przeczytaj tamto opracowanie (http://poznan.hotelepark.pl/kontakt) - tam również znajdziesz wiele godnych uwagi informacji.

To właściwie wielki
hit nie tylko dla naszych rodaków, ale i zachwycają się nim goście z zagranicy.
Rzeka płynie na obszarze około 250 kilometrów na terenie Słowacji oraz Polski. Najbardziej ciekawa część znajduje się pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy został stworzony w 1932 roku, to właśnie na jego terenie odnajdziemy większość atrakcji Pienin. Teren ten wygląda jak malownicza kraina, a to dzięki wspomnianemu we wcześniejszym fragmencie Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. Na tym terenie można odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe a także interesującą faunę, bardzo często są to bezkręgowce, a spośród nich gatunki owadów, których na próżno szukać w innych miejscach w Polsce.
W Pieniny w każdym roku przyjeżdża sporo osób, i choć może stale nie jest to tak powszechne miejsce jak Tatry lub Karkonosze, to zaczyna to ulegać zmianie. Z tego powodu jest także spora baza noclegowa, więc jak noclegi Pieniny przeczytaj tutaj maja rzeczywiście wiele do zaoferowania dla każdego. Nie jest ważne jaki komfort nam odpowiada, odnajdziemy noclegi w różnorodnym standardzie. Być może więc poszukujemy pokoju dwuosobowego, a być może dla całej rodziny - nie ma problemu, gdyż na pewno coś znajdziemy.