Którą zabawkę nabyć?

Dobór właściwej zabawki dla berbecia nie jest ani łatwy ani bagatelny – musimy mieć pojęcie, jak wybrać rozwijającą i bezpieczną zabawkę.


Po co potomkowi zabawki? Odpowiedź na to pytanie mogłaby zdawać się ewidentna – do rozrywki.
drewniane zabawki dla dzieci
Author: TUMTUM
Source: TUMTUM


wypoczynek
Author: Reynaers
Source: Reynaers


Okazuje się jednakże, iż zabawki są głównie po to, aby mały człowiek mógł poznać, zrozumieć świat, jaki go otacza – okiełznać go a także znaleźć w nim własne miejsce.

Przechodząc do meritum kwestii - ta praktyczna propozycja (http://www.medicus.ie/pl/1/ginekolog) przedstawia trochę inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało przedstawione w artykule, który w tym momencie widzisz.

Malec w trakcie zabawy głównie się uczy. W związku z tym odpowiednia zabawka powinna powodować, że malec: poznaje siebie, rozwija rozmaitego typu inteligencję (przykładowo emocjonalną, społeczną), rozwija wyobraźnię. Drewniane zabawki dla dzieci jakie spełnią przytoczone powyżej kryteria będą właściwe dla Twego dziecka. Zabawka powinna być dobrana odpowiednio do wieku malucha. Łączy się to z prostym faktem: malec od momentu narodzin zdobywa bądź rozwija swe zdolności poznawcze. Zabawka musi mu w tym pomagać, wręcz być imPULsem do dalszego postępu.


rozrywka
Author: www.PocztaKartkowa.pl


Psychologowie nierzadko zwracają uwagę na to, iż niedobrze dobrana zabawka nie tylko nie będzie kształtować bąka, lecz też prędko je znudzi bądź zahamuje jego rozwój (jeśli przykładowo malec wiekowo jest już na etapie wznoszenia wieży, zaś otrzyma od rodzicieli jeden klocuszek, nie będzie pozyskiwało umiejętności, które są dla niego naturalne w tymże okresie). Najczęściej intuicyjnie czujemy, jaką zabawkę wybrać niemowlęciu, a czego na pewno nie kupować przedszkolakowi.
Warto swoją intuicję podeprzeć rzetelną wiedzą o etapach rozwoju potomka i pasujących zabawkach. Wyposażeni w taką wiedzę możemy pójść po zabawki sklep internetowy również oferuje całą masę zabawek.