rodzic

Informacje na temat rekrutacji do przedszkoli znajdujących się we Wrocławiu

salon
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com
Rekrutacja do przedszkoli odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria na drugim etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.


Aktualnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania każde chętne dziecko w wieku 3-6 lat.

Jak prawidłowo przygotować się, gdy w naszym bytowaniu ma pojawić się nowy człowiek?

czas na rozliczenie pit
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Niedługo zostaniesz mamą. Pora wyczekiwania na potomstwo to piękny okres w bytowaniu każdej pary. Trzeba się tylko stosownie przysposobić do tego, żeby zostać opiekunem.

Edukacja wydaje się być teraz bardzo ważna dla naszych maluchów - to przepustka w dostatnią oraz szczęśliwą przyszłość

trampki
Source: pixabay.com
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było w dorosłym życiu szczęśliwe i nie miało jakichkolwiek kłopotów z pieniędzmi. By znalazło interesującą posadę, która da mu finansową stabilizację, musi już obecnie inwestować we własny rozwój.


Oseski zwykle nie myślą o przyszłości.

Całkowicie bezpieczna i beztroska zabawa na nowoczesnych placykach zabaw

bezpieczeństwo
place zabaw, mimo iż w zupełnie odmiennym kształcie, w kompletnie innej formie znane są już dziesiątki lat. Nasi dziadkowie, pomimo że nie mieli tak ślicznych sprzętów, również posiadali swoje place zabaw, miejsca, w jakich mogli bez przeszkód oddać zabawom na dworze.

W jaki sposób skutecznie zająć dziecko w domu by zagwarantować mu rozwój i zabawę?

Kobieta
Author: Chris Photography~
Source: http://www.flickr.com
Przyciągniecie uwagi dziecka na dłużej niż kilka minut to sprawa wybitnie nie łatwa, z którą niejednokrotnie miał styczność dowolny rodzic. Wrócenie zmęczonym z pracy po dniach wypełnionych licznymi obowiązkami nie ułatwia całego procesu.

Wykształcenie dziecka: w jaki sposób wyselekcjonować najlepsze przedszkole dla pociechy?

dzieci komunijne
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
Dobór właściwego przedszkola dla malucha spędza sen z oczu wielu rodzicom. W końcu to tam pociecha będzie spędzać większość dnia. Jak się do tego zabrać? Na co zwracać uwagę? I jak zweryfikować, czy dziecko jest już gotowe na pójście do przedszkola?

Maleństwo zasługuje na piękną i funkcjonalną wyprawkę. Pomyślnie obecnie wszystko można zakupić w sklepach z wyposażeniem dla najmłodszych

wanienka dla dziecka
Author: Christine Warner Hawks
Source: http://www.flickr.com
Chwilę, kiedy maluszek ma pojawić się w domu, zalicza się do najważniejszych w życiu. Warto się do tego dobrze przygotować, również pod kątem sprawunków oraz gromadzenia wyprawki.

Ulubione zabawki dla dziewczyn w każdym wieku

hurtownia
Author: Chika Watanabe
Source: http://www.flickr.com
Małe dziewczynki mają własne ulubione zabawki. Wprawdzie pewne dziewczynki lubią zajmować się samochodami i grać w piłkę, jednakże większość wciąż trudni się lalkami i opieką nad nimi. Już w wypadku niemowląt można dostrzec, że dziewczynki lubią zasypiać przy lalkach, dlatego dobrze wybrana przez rodziców dla maleńkiej dziewczynki lalka szmaciana upraszcza jej zasypianie i powoduje, że zaraz po przebudzeniu może zobaczyć lub czuć coś przyjemnego.

Sprawdź, co jest niezbędne Twojemu dzieciaczkowi do życia.

pierwsza komunia
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zostałeś akurat rodzicem, ten artykuł oczywiście jest skierowany właśnie do Ciebie. Już bez wątpienia zdążyłeś się zorientować, jak wiele wszelkiego rodzaju akcesoriów dla niemowląt dostępnych jest na rynku - czy jednak Twoje dziecko potrzebuje ich wszystkich? Nie daj się zwariować - sprawdź, co warto kupić i co może przydawać się Twojemu dziecku, a kupno których produktów na pewno lepiej sobie podarować.

Zima wydaje się być taką porą roku w kraju nad Wisłą, którą jedni lubią, a inni nie znoszą

Dziecko z pluszakiem
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie wszyscy narzekają na zimy w naszym kraju. Nie mamy mrozu ani śniegu, zatem smuci to dzieci. Bywa mokro oraz mroczno - ludzie miewają stany depresyjne.

Jak zagwarantować spokojniejszy byt roztropnym rodzicom? Pieluchy wielorazowe – pomysł na znalezienie dużych oszczędności

wielorazowa pielucha
Author: mjtmail (tiggy)
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie potomstwa to dla większości osób z jednej strony wyjątkowa przygoda, a z drugiej duże wyzwanie oraz odpowiedzialność. Wynika to z faktu, że najmłodszym dzieckiem trzeba się opiekować codziennie i niekiedy musimy wstawać w nocy celem nakarmienia czy podania napoju. Szczególnie skomplikowane jest to w początkowych latach egzystencji dziecka, kiedy to nie ma możliwości ubierać w słowa swoje potrzeby. Ponadto dobrze jest mieć na uwadze to, że w Polsce polityka prorodzinna wcale nie należy do najlepszych, co skutkuje tym, że rodzice o najniższych dochodach często mogą mieć spore problemy z utrzymaniem siebie oraz dziecka na właściwym poziomie. W rezultacie muszą oni zwykle pieczołowicie oglądać każdą złotówkę , a także samym sobie odmawiać wygód. Dla podobnych osób istnieje warte polecenia rozwiązanie jak pieluchy wielorazowe, które, zgodnie z nazwą, da się stosować wielokrotnie, oszczędzając tym samym pieniądze.

Jakie są różnice między szkołą prywatną a niepłatną?

niepubliczna szkoła podstawowa
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas posiada prawny obowiązek uczęszczania do między innymi szkoły podstawowej. rodzice mają jednak prawo wyboru konkretnej placówki - w tym zakresie nie stosuje się utrudnień.


Z tego powodu także od jakiegoś czasu obok szkół państwowych, działają też placówki płatne.

Ciekawe pomysły na prezent z okazji chrztu. Jaki upominek możemy wręczyć dziecku na upamiętnienie wspaniałego dnia?

chrzciny
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba, która miała przyjemność zostać rodzicem chrzestnym zapewne ma świadomość, jak wielkim wyzwaniem jest kupienie prezentu dla dziecka. Powinniśmy zadbać o to, aby prezent, który dajemy z okazji chrztu zapewniał pamiątkę na wiele lat. Chociaż w sklepach z upominkami dla dzieci możemy znaleźć bardzo dużo niebanalnych rozwiązań, dużą część z nich nie potrafi podkreślić charakteru tak wspaniałego momentu, jakim jest chrzest.

Pages