Szkraby są dla rodziców największym skarbem i z tego powodu zawsze pragną dla nich tego, co dobre - także najlepszego przedszkola

Przez pierwszy rok życia maleństwa mama spędza wraz z nim w domu każdą chwilę, ponieważ ma urlop macierzyński. Potem jednak skrzat musi iść w przysłowiowy świat i nauczyć się życia w grupie z innymi dziećmi.


Gdy nasze ukochane maleństwo jest już na tyle duże, by zapisać je do przedszkola, to z reguły przeżywamy to intensywniej aniżeli ono.


przedszkole
Author: Cheryl
Source: http://www.flickr.com


Szkrab cieszy się, że będzie mógł bawić się z rówieśnikami (w szczególności jeżeli nie ma rodzeństwa), a rodzice przeżywają już jego przedszkolne przyjaźnie czy ewentualne choroby. Aby wybrać odpowiadające nam przedszkole prywatne przedszkole ursynów warto zasięgnąć informacji od bliskich, którzy już przerobili ten żmudny proces lub usiąść z laptopem na kolanach i czytać opinie o interesujących nas placówkach. W wytypowaniu dobrego przedszkola może nam dopomóc kilka spraw. Po pierwsze wyżywienie - czym będą karmić nasze maleństwo. Warto zainteresować się czy placówka ma swoją kuchnię czy katering i jak prezentuje się przykładowe menu na cały tydz. Warto przeanalizować czy podawane jedzenie jest wartościowe czy niezbyt zdrowe. Drugą kwestią wydaje się być ilość dzieci w grupie - dobrze byłoby, żeby były one niewielkie. Następna ważna kwestia to posiadanie własnego ogrodu. Należy sprawdzić czy jest on ogrodzony i jak interesujące znajdują się tam urządzenia.
Nie zapominajmy, że jesienią i wiosną dzieci będą spędzać tam mnóstwo czasu, zatem nie powinny się nudzić. Ostatnią sprawą, ale nie mniej ważną, jest personel - powinien być on miły, cierpliwy i profesjonalny.