Jak urządzić salon, aby bez zawstydzenia i z wielką chęcią móc przyjmować w nim gości

Nowo wybudowany domek wymaga nietuzinkowej oprawy. Jego właściciele sadzą tuje wzdłuż ogrodzenia, budują grilla, podlewają oraz koszą soczyście zieloną trawę, a drogę do garażu wykładają kostką brukową. Wszystkie wymienione elementy stanowią tylko zewnętrzną dekorację, ale i wnętrze domku musi prezentować się olśniewająco. Kiedy goście zaproszeni na imprezę z okazji otwarcia nowego domu przekroczą próg, ich kończyny aż ugną się z podziwu. Najpierw z pewnością udadzą się do salonu, którego umeblowanie ma potwierdzać dobry gust posiadaczy takiej rezydencji, a czasem stanowić także dowód na zasobność ich portmonetki. W każdym razie to pomieszczenie spełnia w szczególności funkcje reprezentacyjne i musi pozostawać zawsze uprzątnięte i przygotowane na podjęcie gości.


sofa
Author: Kvadra
Source: Kvadra
Meble do salonu są najważniejszym elementem w jego wnętrzu. Do tej grupy mieszkalnych sprzętów koniecznie trzeba wliczyć sosnową, podwieszaną półeczkę z 100-calowym odbiornikiem telewizyjnym i ławę, na której domownicy położą cynową paterę z prażynkami. W kącie salonu możemy zamieścić nieduży barek, a do jego wnętrza włożyć karafki z trunkami i przejrzyście czyste kieliszki.


Pierwszoplanowe miejsce w salonie zajmie duża skórzana kanapa i przynajmniej 2 fotele, na których goście będą w stanie komfortowo się rozsiąść. Fotele mogą jednak zostać wyparte przez sofy jednoosobowe - W w czasie dnia takie sofy mogą być wykorzystane jako fotel, czyli będą ekstra miejsce do siedzenia, a w nocy można je bez wysiłku rozłożyć, zwiększając w ten sposób liczbę miejsc noclegowych w domu. Sofy jednoosobowe można kupić w dobrych sklepach
sofa
Author: Camilo Vander Huck
Source: http://www.flickr.com
meblowych lub w sieci. A kto uwielbia majsterkować i zna się co nieco na obróbce drewna, to zawsze może skonstruować taką sofę w swoim warsztacie lub podreperować tę starą, otrzymaną przed pięcioma laty w podarunku weselnym od rodziców.

Meble do salonu będą sprawiały wrażenie bardziej gustownych, jeśli w pomieszczeniu nie zabraknie kwadratowego dywanu w pastelowych odcieniach, tropikalnych roślin w donicach i kaszmirowych zasłon w okiennych otworach. Planując ułożenie sprzętów w pokoju warto pozostawić nieco niezajętego miejsca, które przyda się świeżo upieczonym rodzicielom. Będą mogli bez trudu postawić na panelach wózek dziecięcy albo chociażby nosidełko.