Jakie są różnice między szkołą prywatną a niepłatną?

Każdy z nas posiada prawny obowiązek uczęszczania do m.in. szkoły podstawowej. rodzice mają jednak prawo wyboru konkretnej placówki - w tym zakresie nie stosuje się ograniczeń.


Z tego powodu też od pewnego czasu obok szkół państwowych, funkcjonują również placówki płatne.
niepubliczna szkoła podstawowa
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com


Program kształcenia jest bardzo podobny do takiego, jaki jest w placówkach publicznych, jednak główna różnica polega na tym, że dziecko wynosi więcej wiadomości niż z placówki powszechnej. Jest tak dlatego, że niepubliczna szkoła prywatna w Warszawie (więcej na tej stronie) podstawowa jest odpłatna, więc chodzi do niej mniejsza ilość osób. Powoduje to to, że profesorowie mogą poświęcić poszczególnym uczniom większą ilość czasu. Ci z kolei nauczyciele zarabiają więcej niż nauczyciele w szkole powszechnej, więc tym bardziej przykładają się do swojej pracy. Z punktu widzenia wychowanka to pewna wada, bo jeżeli w takiej klasie jest mniejsza ilość uczniów, to w razie zadania polegającego np. na recytowaniu jakiegokolwiek wiersza, potencjalnie wszyscy zostaną przepytani. Tego typu okoliczność raczej nie zdarza się w klasach, w których jest co najmniej 25 osób. Jednak w szkole właśnie o edukację idzie, więc to nie mankament a korzyść.


Dowolna szkoła niepubliczna ma też o wiele większe standardy oprzyrządowania nie jedynie poszczególnych klas, lecz także sali gimnastycznej czy oprzyrządowania sali np. plastycznej.
Powszechnie przedmiot ujmując, rodzice, którzy wybrali dla swego dziecka właśnie tego typu placówkę jak niepubliczna szkoła anglojęzyczna wrocław podstawowa są z tej decyzji niezwykle zadowoleni, ponieważ wychowankowie o wiele więcej z niej wynoszą. W tego typu placówce panuje trochę większy rygor, ale to modeluje osobowość, co jest niezwykle użyteczne w dalszym życiu.