Informacje na temat rekrutacji do przedszkoli znajdujących się we Wrocławiu

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu.


Aktualnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat.
rekrutacja przedszkola wrocław
Author: jess csx
Source: http://www.flickr.com


Dziecko powinno mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania max. o 3 km. Jeśli odległość ta jest większa, gmina powinna zapłacić rodzicom za dojazdy. Już dzisiaj jednak wiadomo, że z powodu zmian w oświacie m.in.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z tygodników. Gdy chcesz dowiedzieć się o zaskakujących wydarzeniach odwiedź nasze strony (https://wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/) www.

we Wrocławiu może być kłopot z miejscem w przedszkolu dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, że część z dzieci została na kolejny rok w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach trzeba będzie więc zmieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Ponadto zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu tegorocznej likwidacji gimnazjów. Jeżeli w publicznym przedszkolu zabranie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie to miejsce.

Nie zwlekaj — zweryfikuj jakie interesujące informacje prezentuje nasza istotna strona (https://wilanow.varsovia.edu.pl/). Jej tematyka z pewnością niezwykle Cię zainteresuje.

Za co przyznawane będą punkty przy rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?


salon
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław tak samo jak pozostałe miasta przyzna najwięcej punktów dziecku, którego rodzic lub oboje rodzice pracują, prowadzą własną firmę bądź studiują. Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka lub przebywającym pod opieką opiekuna dziennego.
Jednakże niezależnie od punktów w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym lub posiadającym niepełnosprawnego rodzica, jak również dzieciom wychowywanym przez samotne matki czy ojców. Jeżeli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnia elektroniczny system rekrutacji.