Czapeczka jako ważny element ubrania każdego dziecka

Czapeczka jest nadzwyczaj istotnym elementem ubrania każdego malucha. Przed ukończeniem 3 miesięcy, delikatne, bawełniane nakrycie głowy jest obowiązujące bez względu na aurę i porę spaceru.


Natomiast starszemu bobasowi można nie nakładać czapki jeśli będzie mu w niej za gorąco.
Czapeczki dla dzieci powinny być zrobione z naturalnych materiałów. Rewelacyjnie sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko miękka, ale również przewiewna i nie wywołuje alergii. Kupując czapeczkę dla maleństwa, należałoby brać pod uwagę w zasadzie względy praktyczne. Koronki, falbanki, bądź zdobienia, jakkolwiek wyglądają fantazyjnie, mogą być bardzo niekomfortowe. Gdy pociecha spoczywa w wózku, mogą go drażnić, zasłaniać widok, czy też drapią w szyjkę. Czapka na lato winna chronić główkę przed promieniami słonecznymi.


Dzieci nie lubią mieć wiązanych czapeczek pod szyją. Wyjściem jest kupno czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, jakie porządnie je ochraniają, bez konieczności niewygodnego wiązania. Czapeczki dla noworodka winny dobrze przystawać do główki i posiadać specjalne osłonki na uszy, względnie być całkowicie osadzona. Istotne, by dokładnie ochraniała czoło maleństwa podczas przechadzek.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tekst, spójrz na treść (https://prozoo.pl/sklep/koty/karma-dla-kota/) znajdujące tutaj, znajdziesz w tamtym miejscu inne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Na co dzień najlepsze są czapeczki bawełniane, albo frotte, bez bezużytecznych ozdób, które mogłyby przeszkadzać dziecku. Grubość czapeczki winna być uwarunkowana pogodą.


czapeczki dla noworodka
Author: The International Federation
Source: http://www.flickr.com


Czapki dla dzieci nie muszą być banalne i monotonne.


Barwne, bajkowe nakrycia głowy są zdecydowanie entuzjastyczniej noszone przez najmłodszych. Każda mama powinna posiadać parę czapeczek różnych grubości, żeby nie było kłopotu w trakcie wyjścia na przechadzkę.