Uniwersalny materiał opakowaniowy

Pakowanie wyrobów, to podstawa wszelkiego producenta. Typy opakowań zależą od ładowanego produktu, jednak najczęściej wybieranym i wielofunkcyjnym materiałem opakowaniowym jest folia termokurczliwa. Szeroko użytkowana do owijania wszelkich artykułów o dowolnych kształtach. Jest najtańszym i w najwyższym stopniu funkcjonalnym tworzywem opakowaniowym. Użytkowana jest w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym.
folia
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Komponuje się z jednej, lub dwóch powłok i występuje w formie taśmy, rękawa, czy też pół rękawa. Może być stosowana do ochraniania palet i kartonów, oraz artykułów przed zabrudzeniem, kurzem, insektami, warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo ingerencją ludzi niepowołanych. Folia termokurczliwa charakteryzuje się dużą odpornością mechaniczną, kurczliwością i jest przeźroczysta. Możliwość zgrzewania zezwala za hermetyczne zamknięcie wyrobu. Te cechy mają olbrzymie znaczenie przy pakowaniu artykułów ze względu na zalety estetyczne, prędkość i wartość pakowania - .

Czy nasz tekst wydaje Ci się interesujący? Pragniesz zgłębić więcej wiadomości na podobny temat? Więc idź tu dofinansowanie na innowacyjność i czytaj nowy wpis.

Folia termokurczliwa służy do zbiorczego pakowania butelek, słojów, puszek, kartonów i innych rzeczy w jedno opakowanie zbiorcze.
Do pakowania produktów służą także taśmy pakowe. Służą one złączaniu opakowań, zabezpieczeniu, bądź konfekcjonowaniu. Mogą też tworzyć tryb wysyłania wiadomości, ostrzeżenia, albo tekstu reklamowego. Opaska może mieć różną szerokość, powstawać z przeróżnego surowca z użyciem różnego typu kleju. Taśmy pakowe
folia stretch
powinny przede wszystkim trwale chronić, dlatego należałoby wybierać taśmy dobrej jakości.

Należałoby mieć na uwadze, że chociaż taśmy pakowe są bardzo wytrzymałe i trwałe, to nie wolno ich gromadzić w miejscach silnie zawilgoconych, za bardzo chłodnych, lub mocno nasłonecznionych. Składowanie jej w takich warunkach zagraża osłabieniem wytrzymałości spoiwa. Taśmy są nadzwyczaj łatwe w stosowaniu. Mocno ochraniają opakowania, stabilizują kartony i pudła, oraz ochrania przesyłki przed nieuprawnionym dostępem. Taśmy pakowe to szeroki asortyment pod względem koloru i wymiaru, także typu surowca z którego jest wykonana.