Karton

Czy warto korzystać z plastikowych opakowań? Jeżeli tak, to do jakich rzeczy? W jaki sposób ograniczyć wykorzystywanie plastikowych torebek?

opakowania
Author: Charles16e
Source: http://www.flickr.com
Trzeba przyznać, że całą masę produktów obecnie kupuje się w plastikowych opakowaniach. Takie rozwiązanie jest dość wygodne i popularne, na tyle, iż mało ludzi pamięta jeszcze czasy, gdy jakiś produkt sprzedawany był na przykład w innych opakowaniach. Trzeba w związku z tym przyznać, że się przyzwyczailiśmy do takiego sposobu, pewnie ciężko byłoby nam z takiej możliwości zrezygnować.

Uniwersalny materiał opakowaniowy

folia
Author: XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: XELLA Polska Sp. z o.o.
Pakowanie wyrobów, to podstawa jakiegokolwiek producenta. Gatunki opakowań zależą od ładowanego artykułu, jednakże przeważnie wybieranym i uniwersalnym półproduktem opakowaniowym jest folia termokurczliwa. Szeroko używana do pakowania wszelkich towarów o dowolnych konfiguracjach. Jest najtańszym i niezwykle funkcjonalnym tworzywem opakowaniowym. Stosowana jest w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym.

Tekturowe kartony idealnie przydają się w czasie transportu

papier do druku
Author: Stacie DaPonte
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli kupujemy jakiś towar, to chcemy, by został on jak najlepiej zapakowany, a co się z tym łączy, pragniemy mieć gwarancję, że nic złego się z nim nie stanie. Przez to właśnie tak często miast w tradycyjną kopertę, jest on wkładany w specjalne kartony, które nie tylko mają odpowiednią rozmiar, lecz też nierzadko są w dodatku umacniane, aby były odporne na wgniecenia, czy przypadkowe rozdarcia.