Które warunki wypada spełnić, by korzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

Program Mieszkania dla Młodych to bezsprzecznie doskonała pomoc dla młodych postaci, jakie przewidują nabycie początkowego mieszkania. W ramach tego planu młodzi ludzie mogą korzystać z pomocy państwa i dostać dofinansowanie. Wysokość dofinansowania zależy od wielu różnych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości rodziny, posiadanych najmłodszych itd. A kto zdoła skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych i jakie warunki musi realizować?


projekt
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Z programu mdm zdołają korzystać zarówno postaci samotne, jak też młode małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. (Mdm Kraków) Jednakże, aby tak było trzeba spełniać pewne stwierdzone warunki. Po pierwsze nie można być posiadaczem żadnego innego mieszkania (zobacz mieszkania w Toruniu ceny). Jeżeli posiadaliśmy własne mieszkanie w przeszłości, także nie możemy korzystać z projektu mdm. Zasada ta nie dotyczy jedynie ludzi/rodzin z trójką dzieci. Starając się o dotację z programu mdm - uzyskaj więcej informacji na temat mieszkań, nie wolno posiadać więcej niż 35 lat - w wypadku małżeństwa bierze się pod uwagę lata młodszego małżonka. Warunek ten nie dotyczy postaci oraz rodzin z trójką dzieci. Kolejną zasadą, którą należy spełnić, jest zaciągnięcie kredytu przynajmniej na 50 procent opłaty mieszkania (zobacz w serwisie), minimum na 15 lat. Ważna jest również cena mieszkania, nie może ona naruszyć wskaźnika, który wymierzany jest dla danej lokalizacji.


nowe mieszkania
Source: pixabay.com
Chcąc dostać dotację z programu MDM, powinno się dorzucić do wniosku o kredyt wniosek o dofinansowanie. Rzecz jasna musimy też wybrać bank czy też banki, które pobierają udział w programie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, które biorą udział w projekcie Mieszkania Dla Młodych odnajdziemy na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona systematycznie aktualizowana. Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, należałoby skontaktować się z wybranym bankiem albo bankami, aby upewnić się co do kierowanej procedury i dokumentacji, którą powinniśmy przedstawić/złożyć.