kredyt

Jakiego rodzaju mieszkanie lepiej wybrać? Czy zdecydować się na kupno czy może wynajmować? Co będzie dla nas lepsze?

wnętrze pokoju
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
Bardzo wiele osób decyduje się na zakup własnego mieszkania. Odnajdują oni wiele argumentów na uzasadnienie swojej decyzji. Zdaje im się, iż korzystnie posiadać coś swojego, a nie dać zarobić innym. Są zdania też, że posiadanie swoich czterech kątów poprawia ich status społeczny albo wydaje im się, że warto się ustabilizować.

Mieszkania dla Młodych - państwowy program z wsparciem na nabycie własnego mieszkania

mieszkanie
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zakup mieszkania naturalnie jest związane z wysokim nakładem skarbowym. Zazwyczaj, by nabyć mieszkanie musimy wziąć kredyt, jednakże nawet w przypadku kredytu należy posiadać choć 10 procent dofinansowania własnego. W przeciwnym przypadku nawet nie ma sensu starać się o kredyt, ponieważ żaden bank nam go nie udzieli. Jeśli potrzebujemy wykupić mieszkanie, przykładowo za 200 tysięcy złotych, to wysokość 10cio procentowego dofinansowania będzie wynosić 20 tysięcy złotych.

Pomysły na prezenty dla mężczyzn

portfel
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Rocznica urodzin, Imieniny, a może dzień chłopaka? Nieważne jaka to uroczystość. Prawda jest taka, że kupno upominku dla płci męskiej to koszmar. Perfumy, książka czy krawat? A może kupon na zakupy ewentualnie praktyczny sprzęt domowy?Przed tematem wyboru prezentu stawia nas życie tuż przed urodzinami, imieninami i innymi jubileuszami, a zwłaszcza przed świętami - w czasie zakupowej gorączki w grudniu. Mamy świadomość, że odpowiednio przyporządkowany podarunek zdziała obdarowanemu dużo radości, a niewydarzony - wprawi w skrępowanie (również obdarowującego). Jakie upominki są mile widziane?

W jaki sposób spożytkować skomplikowaną sytuację w swoim miejscu zamieszkania?

sklep
Author: Grand Canyon National Park
Source: http://www.flickr.com
W mojej małej miejscowości nie ma dużych sklepów. Po bułki mam jakieś pół godziny drogi pieszo, nie jest to więc sytuacja komfortowa. W podobnej sytuacji możemy zrobić dwie rzeczy, to jest albo nic nie robić, zacisnąć zęby i chodzić kawał drogi po chleb, bądź, co jest sprawą o wiele bardziej roztropną, tenże problem potraktować jak okazję dla siebie. Jednym słowem, może być to przyczyna do stworzenia własnej firmy.

Parę słów na temat kupna mieszkania na południu Polski

Wiosenne sadzenie krzewów
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
Mnóstwo osób marzy o własnym mieszkaniu. Dawniej na mieszkanie trzeba było czekać miesiącami. Dziś jest ich znacznie więcej, a jeśli posiadamy odpowiednią ilość pieniędzy, możemy mieć od ręki.


Aby móc w pełni cieszyć się życiem potrzeba nam miejsca, którym możemy prawdziwie odpoczywać, zregenerować siły przed następnym dniem, miejsca, które ułatwiałoby nam założenie rodziny – własnego miejsca na ziemi.

Które warunki wypada spełnić, by korzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

mieszkanie
Source: flickr.com
Plan Mieszkania dla Młodych to zapewne idealna pomoc dla młodych osób, które zamyślają zakup początkowego mieszkania. W ramach tego programu młodzi ludzie mogą korzystać z pomocy państwa i dostać dotację. Wysokość dofinansowania zależy od wielu rozmaitych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości familii, posiadanych najmłodszych itd. A kto może korzystać z programu Mieszkania dla Młodych i jakie warunki musi spełniać?