Triathlon w cieple, czyli letnie ćwiczenia

Triathlon to wyścig wytrzymałościowy, domagający się dobrej kondycji fizycznej. Dlatego należy się do niego w odpowiedni sposób przygotować, by móc zakończyć go z zadowalającym rezultatem. Podczas lata treningi są dużo bardziej uciążliwe, zatem trzeba zorientować się, w jaki sposób trenować, by nasza kondycja nie osłabła.
Zacznijmy od tego, że trening przy wysokiej temperaturze jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu.Jazda na rowerze w górach
Author: fixedandfrailing
Source: http://www.flickr.com
Nie znaczy to, iż musimy całkowicie zrezygnować z ćwiczeń, ale zaplanować je na bardziej dogodną dla nas porę, tzn. na godziny poranne bądź wieczorne. Wtedy temp.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie interesujący, odwiedź serwis, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niezwykle zafascynują.

na dworze jest o wiele mniejsza, a tym samym korzystniejsza dla osób, które mają zamiar podjąć się aktywności fizycznej. Jeżeli rano ciężko jest ci podnieść się z łóżka albo dojeżdżasz do pracy, toteż i tak wcześnie wstajesz, ćwicz wieczorem. Później możesz już tylko iść pod prysznic i wypocząć, nie martwiąc się porannym zrywaniem. Jeżeli pomimo wszystko musisz trenować w ciągu dnia, zdecyduj się na zacienione tereny, np. las. Powietrze tutaj będzie o wiele przyjemniejsze, aniżeli w środku miasta. Po drugie zawsze konieczne są nawadniające płyny. Najlepiej sprawdza się woda, lecz można zakupić też izotoniki, a zatem napoje dla sportowców, jakie odróżniają się szybką przyswajalnością elektrolitów i węglowodanów w nich zawartych. Istotna jest też odzież, jaka musi być przewiewna i oddychająca. Pamiętajmy o głowie, którą również trzeba zabezpieczyć przed słońcem, wkładając czapkę z daszkiem. Gdy będziesz czuć mdłości, zawroty głowy czy dreszcze, to najprawdopodobniej udar słoneczny. Musisz pójść do lekarza i pozwolić sobie odpocząć, by więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Warto jest trenować w towarzystwie drugiej osoby. Wtedy gdy będziemy czuć się gorzej albo z innych powodów będzie nam niezbędna pomoc, zawsze będzie dla nas wsparciem i nie zostaniemy sami w ciężkiej sytuacji.

czepki pływackie
Author: Meredith Bell
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli w związku z tym masz plan zmierzyć się z dyscypliną, jaką jest triathlon, trening latem przy wykorzystaniu opisanych wskazówek już nie będzie dla ciebie żadnym kłopotem. Nie zapominaj o sugestiach, a odpowiednio przygotujesz się do wyścigu oraz nie narazisz się na udar słoneczny czy odwodnienie, które nie byłoby bezpieczne dla twojego organizmu.