Forma

Akcesoria potrzebne do treningów fizycznych w mieszkaniu i na świeżym powietrzu

gumy treningowe
Author: Fotolia.com
Source: Fotolia.com
Tendencja na uprawianie aktywności fizycznej i dynamiczny tryb życia jest obecnie dostrzegalna wszędzie. Witryny sklepowe, programy w TV lub pozycje w gazetach wprost wołają do ludzi, żeby zaczęli ćwiczyć wysiłek fizyczny.

Dlaczego wały przeciwpowodziowe? Jakimi sposobami powinny być zbudowane? O jakich rzeczach koniecznie dobrze jest pamiętać?

powódź
Source: pixabay.com
Wały przeciwpowodziowe są sztucznymi usypiskami w kształcie pryzmy, najczęściej o trapezowym przekroju poprzecznym. Stawiane są wzdłuż rzeki w określonym oddaleniu od jej koryta, które otaczają tereny zalewowe wzdłuż cieku wodnego tworzy większe koryto dla przewidywanych wód powodziowych. Jednocześnie przeciwdziałają rozlaniu się takich wód na zabezpieczone w taki sposób obszary sąsiednie. Wał najczęściej posiada sporą długość jest właściwie ukształtowany do doliny i chronionych przed zalaniem obszarów zagospodarowanych. Niesamowicie ważne okazują się systematyczne uszczelnienia wałów, bo chronią one bardzo dużo miejskich osad.

Triathlon w cieple, czyli letnie ćwiczenia

bieganie dla zdrowia
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Triathlon jest wyścigiem wytrzymałościowym, potrzebującym doskonałej formy fizycznej. Dlatego trzeba się do niego we właściwy sposób przygotować, by móc skończyć go z zadowalającym wynikiem. Podczas lata treningi są o wiele bardziej nieznośne, dlatego należy wiedzieć, jak ćwiczyć, by nasza kondycja nie spadła.

W jaki sposób odpowiednio przygotować nasze ciało do triathlonu?

triathlon
Source: pixabay.com
Uniwersalnie wiadomo, że w szerokim zakresie rozumiany sport jest czynnikiem, jaki może wywrzeć niebywale pozytywny wpływ na stan naszych organizmów. Przyjęło się uniwersalnie mawiać, że zdrowy człowiek, jaki w znaczący sposób dba o własną sprawność cielesną może bez problemu pokonywać wszelakiego typu przeciwności mogące pojawić się na jego drodze. W tej sytuacji należy odnotować, że formy naszej codziennej aktywności ruchowej przybierają coraz bardziej zróżnicowane formy.