Czy warto zmieniać opony razem ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi?

Niemalże każdy kierowca myślał o tym, czy warto wymieniać opony samochodu, kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne. Można spotkać wiele teorii na ten temat, jednak bardzo dużo argumentów świadczy o tym, że opony należy przebrać. Dlaczego powinno się to zrobić?
Najczęściej zadawanym pytaniem jest czas, w którym powinno się wymienić opony. Wiele źródeł podaje temperaturę graniczną 7°C.

Warto o tym pamiętać, ponieważ poniżej tej wartości opona - idź do serwisu - letnia robi się twardsza, co nie jest dobre. Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę, że opony letnie oraz zimowe jest zróżnicowane pod względem materiału, z którego są wytwarzane. Dodatkowo struktura bieżników jest całkowicie odmienna.zalecamy ten serwis woreczki na kupyOpona zimowa ma o wiele więcej lamelek, to jest przecięć. Dzięki temu w panujących warunkach istnieje możliwość posiadania maksimum osiągów. Warto również wiedzieć, że opona zimowa jest bardziej elastyczna niż letnia, dlatego też mocniej trzyma się drogi.
Opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przy pomocy lamelek opony wbijają się w zimowe podłoże, jednocześnie w tym samym momencie świetnie się oczyszczają i lepiej usuwają wodę. Zimowe opony posiada więcej krzemionki, dlatego też poniżej 7°C auto będzie lepiej się poruszać. Z kolei letnie opony motocyklowe lepiej będą sobie radzić na mokrym asfalcie. Latem zimowe tracą dobre właściwości. Wymiana opon w odpowiednim czasie jest jednoznaczne ze skróceniem drogi hamowania. Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są także opony całoroczne , jednak nie są najlepszym rozwiązaniem. Nie można posiadać podczas ich używania maksymalnych osiągów, dodatkowo opony całoroczne nie radzą sobie w okresie zimowym i latem tak dobrze, jak dopasowane do warunków atmosferycznych ogumienie. Hamowanie na śliskiej nawierzchni również może być problemem. Jeśli chcemy zakupić opony, warto wiedzieć, że użytkowane wcześniej ogumienie nie jest najlepszym rozstrzygnięciem. Zdarte bieżniki gorzej przyczepiają się do nawierzchni lub odprowadzają wodę.Niemalże wszystkie typy opon z pewnością oferuje hurtownia opon. Żeby znaleźć korzystną ocenę wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: "hurtowania opon" i skonkretyzować, dodając nazwę miasta, która nas interesuje. Rzecz jasna jeśli szukamy konkretnego producenta należy wprowadzić także jego nazwę, np. "opony Goodyear".
Choć pojawiają się wiadomości, że zmiana ogumienia jest zbędna, dzięki niej uzyskamy maksimum osiągów i bezpieczeństwa. Należy także pamiętać, że tylko pełna wymiana przyniesie nam najlepszy efekt. Warto z tego skorzystać.
Tags: