opona

Czy zaznaczymy, że opony występują w różnym wymiarze?

Czarna Koszulka Stella
Author: Axami
Source: Axami
Samochód nie jedzie, jeżeli nie będzie miał odpowiednich opon, które zagwarantują mu odpowiednią przyczepność do podłoża. Przez to właśnie dla własnego bezpieczeństwa, trzeba przypilnować, aby sprawunek opon okazał się być właściwie przeanalizowany, gdyż tylko wówczas możemy mieć świadomość, że znajdziemy te odpowiednie do naszego samochodu.


Opony proponowane okazują się być na różne pory roku


Powinno się powiedzieć, że inaczej będzie się zachowywał pojazd w czasie jazdy latem, a odmiennie zimą.

Czy warto zmieniać opony razem ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi?

opony
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Niemal każdy kierowca zastanawiał się, czy naprawdę należy przebierać ogumienie pojazdu, gdy zmieniają się pory roku. Istnieje wiele teorii mówiące o tym, jednak bardzo dużo argumentów świadczy o tym, że opony trzeba zmienić. Dlaczego powinno się to robić?
Najczęściej zadawanym pytaniem jest czas, w którym należy wymienić opony. Wiele źródeł podaje temperaturę graniczną 7°C.
Tags: 

Testowanie opon na zimę

opony
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Każdy z kierowców dobrze wie, że samochód jest niczym skarbonka. Ciągle trzeba wydawać na coś pieniądze i bywa, że na niektórych elementach da się zaoszczędzić. Nie da się jednak zaoszczędzić na oponach. Jeżeli chcemy jeździć bezpiecznie musimy mieć porządne opony. A jeśli sami nie wiemy, jakie z opon kupić należy zdać się na zawodowców. W gazetach motoryzacyjnych na sto procent znajdziemy test opon zimowych. Dzięki niemu będziemy mogli określić, które opony okażą się dla nas idealne. Dostrzeżemy tam różnego typu marki opon.

Zakup opon przed nadejściem zimy jest konieczny dla wygody i bezpieczeństwa jazdy

opony zimowe
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie wozu wymaga wielkiej rozwagi oraz rozsądku. Nie da się zlekceważyć żadnych przeglądów technicznych, także zmiana opon na zimowe jest niezwykle istotna. Wielu kierowców czeka z tym na ostatnią chwilę, bo wiąże się to z dużymi wydatkami, jednak bywa to działanie nieprawidłowe. W ten sposób ryzykują oni nie tylko swoim życiem, lecz także pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych.