Costa Brava i inne polecane miejsca

Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z pewnym wyprzedzeniem bądź też przygotować się od początku na oferty last minute sprawdzonych biur podróży. Hiszpania jest kojarzona w wielu wypadkach z tańcami flamenco, rajskimi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.
Wakacje w ciepłych krajach
Author: miss_yasmina
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute zupełnie nie musi być kosztowna, tak jak wyprawa na narty do Andory czy do Włoszech - to doskonała opcja dla ludzi młodych spragnionych relaksującego odpoczynku na plaży, ale i okazji do nietuzinkowych imprez.

Wybrzeże słońca położone w Andaluzji oferuje wycieczkowiczom ogromną liczbę hoteli wypoczynkowych, pięknych plaż, a także dyskotek. Znajduje się tam wiele ważnych kąpielisk morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się i atrakcyjnych spacerów po plaży, można zobaczyć pieczarę w Nerja. Niesamowite stalagmity i stalaktyty oraz inne naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, jak również pozwolą ustrzec się przed zbyt wielką ilością intensywnego słońca. Pragniesz spędzić wakacje w słonecznym miejscu? - warto sprawdzić.

Innym polecanym regionem, z którym naprawdę warto się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje costa brava to cudowna możliwość do wypoczynku. Obszar turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż do samej granicy z Francją. Blanes to niecodziennej urody miasteczko.odwiedź bus do niemiec bus do niemiecDawniej port dla kutrów rybackich, dziś ważny kurort wypoczynkowy leżący tuż obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto obejrzeć niesamowite wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes a Lloret del Mar, osławionym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to idealne miejsce na wakacje costa brava.

W zimie warto znowu udać się do małego państewka, Andory przyległej do granic Hiszpanii. Kraina gdzie dominuje teren górzysty jest zupełnym rajem dla zawodowych, jak i początkujących narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na terenie Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, jak również Vallnord. Na kompletnych amatorów zjazdów na nartach czekają tu zadbane, szerokie trasy zjazdowe ,jak również nowoczesne wyciągi. Odrębne atrakcje ,jak również udogodnienia zaplanowano oczywiście dla amatorów snowboardu. Poza możliwością uprawiania sportów zimowych, region ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.wakacje
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Miejscem tak samo odpowiednim do zimowych szaleństw jest ważny ośrodek narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o różnym poziomie trudności łącznie mają długość stu piętnastu kilometrów. Te plusy świadczą o tym, że w Livigno narty oraz wyśniony odpoczynek to naprawdę trafione połączenie. Na narty do Livigno da się wybrać się także w marcu. Ze względu na specyficzny mikroklimat w Livigno śnieg nie topnieje przez bardzo długi okres, leży na stokach nawet aż do połowy kwietnia.