Jak właściwie zaplanować dziecku czas w trakcie okresu feryjnego czy wakacji? Co warto wiedzieć?

W czasie tygodnia, gdy pociecha żyje według grafiku regulowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma kiedy się nudzić. Sytuacja może się odmienić podczas wakacji czy okresu feryjnego, szczególnie gdy nie nie mamy w planach wyjazdu. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zaplanować dziecku czas jest co nie miara. Niestety rodzice z reguły idą na łatwiznę i pozwalają maluchom na spędzanie długich godzin przed telewizorem czy komputerem.


plac zabaw dla dzieci
Author: Poul-Werner Dam
Source: http://www.flickr.com
Nie chodzi, rzecz jasna, o to, by kreskówki czy gry komputerowe odrzucić w ogóle, ale o to, by je właściwie ograniczyć. Przede wszystkim dobrze jest rozpocząć od tego, że wymagany jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli akurat jest okres zimowy, namówmy pociechy do wyjścia na sanki. A może w okolicy znajduje się wyciąg narciarski? To bez dwóch zdań świetny moment, by nauczyć naszą pociechę jazdy na nartach. Lodowisko i łyżwy to również rewelacyjna opcja. W lato warto pomyśleć o wypadzie na pobliską plażę, nad jezioro czy rzekę. Wraz z przyjaciółmi możemy zorganizować wspólny mecz piłki ręcznej czy siatkówki. Osoby dorosłe kontra maluchy? Świetny pomysł! Dzieciaki na pewno będą miały frajdę.


dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
A co jeśli pogoda nie jest sprzyjająca? Zdarza się i tak, że lato jest bardzo deszczowe, a zima nie zapewnia warunków do narciarstwa czy zjeżdżania na sankach. W takiej sytuacji rodzice powinni uaktywnić dzieci w domu. Warto zaopatrzyć się w edukacyjne gry planszowe, które skłaniają do logicznego myślenia, uczą, a jednocześnie bawią.

Jeśli interesują Cię opisane w niniejszym artykule kwestie i masz ochotę przeczytać więcej informacji na taki temat - kliknij tutaj (http://tablicowo24.pl/)!

Zdecydujmy się na czynności pobudzające kreatywność (spektakle dla dzieci). Rewelacyjnym pomysłem może być wspólne gotowanie czy rysowanie. W sklepach papierniczych kupić można sporo gadżetów, które przydadzą się do domowych prac artystycznych i rękodzielniczych, na przykład szkatułki czy skarbonki z drewna, które dziecko może dowolnie ozdabiać i dekorować.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www szkoła anglojęzyczna wrocław a tam czekają na Ciebie materiały warte uwagi. Zobacz je - będziesz niesamowicie zadowolony.

Gdy pogoda jest zła można pomyśleć o wypadzie do kina czy teatru. Szczególnie warto postawić na spektakle dla dzieci, które przecież tworzone są z myślą o oczekiwaniach dzieci.