kreatywność

Jak właściwie zaplanować dziecku czas w trakcie okresu feryjnego czy wakacji? Co warto wiedzieć?

wakacje z dziećmi
Author: Hästens
Source: Hästens
W trakcie tygodnia, gdy pociecha żyje według grafiku zdeterminowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma okazji, by się nudzić. Sytuacja może się zmienić w trakcie wakacji czy ferii, w szczególności gdy nie planujemy wyjazdów. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zorganizować dziecku czas jest sporo. Niestety rodzice często wybierają łatwe rozwiązania i pozwalają maluchom spędzać długie godziny przed telewizorem czy monitorem komputera.

Nowatorskie wizje na firmę w przemyśle szeroko pojętej rozrywki

escape room
Author: thierry ehrmann
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas egzystuje w nieustannym biegu, każdego dnia wysysającym z nas mnóstwo energii życiowej, której nijak uzupełnić podczas tych paru godzin snu, które jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć. Jednak nieustanny pośpiech jest powodem naszego zbyt częstego stresu, który także negatywnie wpływa na nasze zdrowia i samopoczucie.

Dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, uczą się przez zabawę.

konstrukcja z klocków Lego Duplo
Author: Katie Walker
Source: http://www.flickr.com
Ta życiowa prawda znana być powinna każdemu rodzicowi, i wszyscy chyba oni bardzo chcą, aby ich maluchy jak najwięcej się mogły nauczyć. Z tego też powodu dają im najróżniejsze zabawki edukacyjne, dzięki którym nie tylko mogą się doskonale bawić, ale także poznać świat, który je otacza i uczyć się czegoś nowego. Dzieci w czasie swojego życia posiadają najczęściej mnóstwo rozmaitych zabawek. Bierze się to między innymi stąd, że wiele z nich jest przeznaczonych dla określonych grup wiekowych, i po roku użytkowania po prostu zaczynają się nudzić.