Mieszkania dla Młodych - państwowy program z wsparciem na nabycie własnego mieszkania

Nabycie mieszkania niewątpliwie jest związane z sporym nakładem finansowym. Na ogół, by nabyć mieszkanie powinniśmy wziąć kredyt, niemniej nawet w przypadku kredytu należy posiadać przynajmniej 10 procent dofinansowania własnego. W przeciwnym przypadku nawet nie ma sensu starać się o kredyt, albowiem żaden bank nam go nie udzieli. Jeżeli potrzebujemy wykupić mieszkanie, przykładowo za 200 tysięcy złotych, to wysokość 10cio procentowego dofinansowania będzie wynosić 20 tysięcy złotych.


mieszkanie dla młodych
Author: heathermurphy2004
Source: http://www.flickr.com
Jest to też niemała kwota, jaką wypada oczywiście uzbierać. Toteż w dzisiejszych czasach można liczyć na pomoc w zakupieniu mieszkania. Od jakiegoś terminu istnieje państwowy program Mieszkania dla Młodych, w ramach jakiego wolno pozyskać dofinansowanie do wkładu własnego za nabycie pierwszego mieszkania. Plan Mieszkania dla Młodych, w skrócie mdm to nadzwyczaj fascynująca możliwość. Jeśli pragniemy wziąć kredyt na nabycie pierwszego mieszkania i spełniamy warunki programu, to na pewno należałoby także złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach programu mdm. (Mdm Wrocław) Żeby móc wziąć udział w projekcie powinno się między innymi wziąć kredyt minimum na 15 lat i chociaż na 50 procent wartości mieszkania. Trzeba także posiadać stosowny wiek - do 35 lat. W wypadku małżeństw bierze się pod uwagę wiek młodszego małżonka. Dziś multum banków bierze udział w projekcie mdm.


drzwi zewnętrzne z kluczem
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com
Jeśli potrzebujemy uzyskać dofinansowanie, powinniśmy oczywiście starać się o kredyt z banku (czy też banków), jakie biorą udział w tym planie.

Zaintrygowała Cię omawiana kwestia? Sprawdź więc poza tym ten wciągający wpis (https://www.alglas.pl/rodzaj/drzwi-zewnetrzne-aluprof/) - to także bardzo użyteczne źródło informacji.

Listę takich placówek bankowych łatwo odszukamy w Necie, jest ona regularnie uaktualniana, wskutek tego z pewnością uda nam się znaleźć bieżące wieści w tym temacie. Starając się o kredyt, pożądane byłoby złożyć wniosek do kilku różnych banków. Jeżeli jeden albo dwa banki nam odmówią, istnieje nadal szansa, iż pozostałe zgodzą się na udzielenie kredytu.