Ręcznie robiony produkt dobry na wszelkie kłopoty skórne – kostka Aleppo

Współcześnie rynek nasycony jest kosmetykami do pielęgnacji twarzy i ciała. Zarówno panie o twarzach suchych, jak i przetłuszczających się albo wrażliwych znajdą serię kosmetyków dla siebie. Jednakże ilość kosmetyków na marketowych półkach i w naszych domach coraz rzadziej idzie w parze z bliską naturze pielęgnacją, a troska o urodę niestety nie zawsze jest zgodne z troską o nasze zdrowie.

kąpiel
Author: iStock
Source: iStock
Nikt nie przesadzi jeśli uzna, że mydełko Aleppo to jeden z najbardziej znanych kosmetyków organicznych, ręcznie wyrabianych mydeł na całym świecie. Również na całym świecie można je zakupić. Mydło Aleppo to produkt tradycyjny, a początki produkcji są wcześniejsze niż 4000 lat (tą wiedzę zawdzięczamy archeologom). Produkowane jest w Syrii z naturalnych, podstawowych i najbezpieczniejszych dla ciała składników nie ingerujących w jej płaszcz lipidowy. Mydło z olejem wawrzynowym jest jest w czołówce pod względem jakości mydłem, jest bezpieczne nawet dla niemowląt - <. Ponadto, można go używać nie tylko do pielęgnacji twarzy, ciała czy włosów, lecz też do prania ubrań, pościeli albo kołder alergików.

Jeśli szukasz podobnych informacji na prezentowany temat, to także rzuć okiem na kurs języka angielskiego dla początkujących pokrewne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Przy tego typu użyciach sprawdzi się nie tylko kostka mydła, ale też możliwe do nabycia mydło w płynie (z pompką). Proporcje oleju laurowego i substancji dodatkowych są różne, ale każde oryginalne mydło Aleppo ma przybitą pieczątkę i jest zielone po przekrojeniu go na pół. Tradycyjne mydło Aleppo zawiera tylko trzy składniki, jednak dodawanie innych składników (zielona albo biała glinka, błoto z Morza Martwego, olej z czarnuszki) zwiększa przyjemność używania a czasem pozwala wzmocnić pielęgnację. Dzięki tym dodatkom możemy dostosować mydełko do specjalnych potrzeb. Naturalnie mydło to dokładnie oczyszcza twarz i ciało, więc głównie proponowane jest w sezonie letnim, gdy skóra bardziej się poci, wydziela więcej sebum i jest nastawiona na więcej bodźców. Mydełko przyspiesza też gojenie się wyprysków i pomaga złagodzić podrażnienia i podleczyć wypryski. Powoduje ściągnięcie skóry i zmniejsza pory, więc świetnie pomoże cerom problematycznym. Osoby o cerze docenią jego właściwości matujące strefę T.mydło naturalne
Mydło Aleppo możemy zacząć używać praktycznie z dnia na dzień, odstawiając wszystkie inne preparaty do pielęgnacji twarzy i ciała, ale warto wcześniej sprawdzić, czy jego charakterystyczny zapach ni będzie nam przeszkadzał i czy przesuszenie nie będzie zbyt ostre.