pokarm

Jak rozpocząć hodowlę gołębi?

koty - marina
Author: Krzysztof Belczyński
Source: http://www.flickr.com
Gołębniki powinno się utrzymywać w doskonałej czystości. W owym celu czyszczenie pomieszczeń (usuwanie kału, piór, pyłu itd.) powinno odbywać się na co dzień. Czynność tę należy realizować delikatnie, tak aby gołębie wysiadujące jaja albo pielęgnujące swoje młode nie były denerwowane.

W jaki sposób odpowiednio dbać zwierzątko

karma
Source: www.sxc.hu
Posiadanie prywatnego zwierzaka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to wymiar także wychowawczy, jeżeli mamy własne dziecko. Wtedy kształci się ono opieki nad inną osobą naturalnie przez troskę nad zwierzątkiem. Bez wątpienia kupując takie zwierzę bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uświadomić jak bardzo znaczące jest stosowne o niego dbanie. Zwierzę jednakowo jak człowiek wymaga pokarmu, żeby móc naturalnie funkcjonować, potrzebuje również, by zawsze w misie było proporcjonalnie dużo wody.

Z jakiego powodu utrzymanie czystości smoczków i butelek jest tak ważne przy karmieniu niemowląt.

woreczki do sterylizacji
Author: Chang TunChiech
Source: http://www.flickr.com
Większość niemowlaków przez pierwszy okres swojego życia jest karmiona naturalnie, ale z upływem czasu zaczynają one zjadać coraz różnorodniejsze produkty. A jeżeli mamom zacznie brakować pokarmu, to niezbędne będzie przejście na karmienie dedykowanymi mlekami, zawierającymi w swoim składzie wszystkie konieczne substancje odżywcze.