składnik

Czemu kosmetyki produkowane z naturalnych składników cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem, jakie są ich największe zal

naturalne kredki do oczu
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
W dużej części drogerii i sklepów kosmetycznych półki aż aż są ciężkie od ciężaru najróżniejszych preparatów. Pośród nich będą i tanie, kosztujące kilka złotych, oraz znacznie droższe i teoretycznie lepszej jakości. Jak okazuje się jedna, większość tego typu kosmetyków tak naprawdę jest wytwarzana ze sztucznych związków, będących wynikiem najróżniejszych procesów chemicznych. I substancje takie będą dominować w składzie, o tym można zresztą przeczytać na etykiecie, jeśli ktoś w ogóle da radę to odszyfrować. Na wielu kosmetykach pojawiają się krzykliwe napisy o wyciągach z jakiś leczniczych roślin, dzięki czemu będą one niby miały jakieś doskonałe właściwości. Lecz bardzo często takie olejki i wyciągi występują w tak minimalnej ilości, że ich ogólny wpływ na cały produkt jest nieduża, a ich zastosowanie ma jedynie rolę marketingową. Niestety w niejednym przypadku substancje zawarte w kosmetykach powodują różnego rodzaju alergie i wysypki, dlatego też przez wiele osób stosowane być powinny z dużym rozsądkiem.

Zadbaj o urodę i kondycję swych pasm, stosując odżywcze maski. Włosy są po nich naprawdę piękne!

koloryzacja włosów
Author: Reynaers
Source: Reynaers
W wyniku działania różnorakich zanieczyszczeń oraz czynników szkodliwych, jak choćby twarda woda czy niektóre zabiegi stylizacyjne, włosy ulegają wyniszczeniu. W efekcie przedstawiają się naprawdę nieładnie, a w dodatku są ciężkie do uczesania.