sprzątanie

W jaki sposób utrzymać porządek w domu? Co zrobić aby ułatwić sobie zadanie?

wnętrze mieszkania
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Dom jest miejscem, do którego powinniśmy wracać z przyjemnością. Jest przestrzenią, jaka wymaga od nas sporej ilości pracy, jednak ta praca zwraca się właśnie wtedy kiedy możemy rozkoszować się przebywając w tym miejscu. Jedną z czynności, o które musimy się zatroszczyć jest dbanie o czystość. Tylko mało kto może sobie pozwolić na wynajęcie kogoś do sprzątania. Reszta osób musi zajmować się tym tematem osobiście. W jaki sposób utrzymać ład w domu? Czy istnieje jakiś sposób żeby usprawnić tą czynność?

Jakie usługi proponuje kominiarz i dlaczego jest to takowe dla ludzi istotne?

usługi kominiarskie warszawa
Author: 邰秉宥
Source: http://www.flickr.com
Czy pamiętasz, co należałoby, wg starego ojczystego zwyczaju wykonać, ażeby zapewnić sobie szczęście w najbliższym okresie? Otóż należy złapać się za guzik, kiedy ujrzy się na chodniku jakiegokolwiek kominiarza.


Jeżeli uważasz, że taki fachowiec to w obecnych dniach rzadkość, to nie masz racji, potencjalnie po prostu za rzadko spoglądasz w pobliże miejsca jego pracy, czyli na dach.

Czy sprzątanie na przestrzeni lat mogło ulec jakimś usprawnieniom?

akcesoria do parownic
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś wystarczyła zwilżona szmatka i każda jedna gospodyni domowa z jej pomocą pozbywała się z domu kurzu. Do czyszczenia dywanu musiała wystarczyć letnia woda i środek piorący, a potem kawałek po kawałku czyszczono cały dywan, by na powrót odzyskał czystość.

Szybki i sprawne sprzątanie po remoncie

sprzątanie
Source: sxc.hu
Pierwsze myśli, jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o remoncie, to ekipa remontowa, wydane pieniądze, zamęt oraz jeden wielki chaos. Pozostałości farb, pył i gruz, to zmora każdego, kto remontuje swój dom. Zmęczeni długim remontem, ostatnią rzecz, na jaką mamy ochotę, to sprzątanie poremontowe.