sprzątanie

W jaki sposób utrzymać porządek w domu? Co zrobić aby ułatwić sobie zadanie?

wnętrze mieszkania
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Dom jest miejscem, do jakiego powinniśmy wracać z przyjemnością. Jest to przestrzeń, która wymaga od nas dużej ilości pracy, jednak taka praca zwraca się w momencie gdy możemy czerpać przyjemność przebywając w zaciszu tego miejsca. Jedną z rzeczy, o jakie trzeba się zatroszczyć jest dbanie o czystość. Właściwie mało kto może sobie pozwolić na zatrudnienie kogoś do utrzymania porządku. Reszta ludzi musi zająć się tym tematem osobiście. W jaki sposób utrzymać ład w domu? Czy istnieje jakiś sposób by usprawnić tą czynność?

Jakie usługi proponuje kominiarz i dlaczego jest to takowe dla ludzi istotne?

usługi kominiarskie warszawa
Author: 邰秉宥
Source: http://www.flickr.com
Czy pamiętasz, co należy, wg dawnego ojczystego zwyczaju wykonać, ażeby zapewnić sobie powodzenie w najbliższym czasie? Otóż należałoby chwycić się za guziczek, kiedy zobaczy się na chodniku jakiegoś kominiarza.


Jeżeli uważasz, że taki specjalista to w obecnych dniach rzadkość, to nie masz racji, prawdopodobnie zwyczajnie za rzadko patrzysz w pobliże stanowiska jego zatrudnienia, zatem na dach.

Szybki i sprawne sprzątanie po remoncie

sprzątanie
Source: sxc.hu
Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, gdy pomyślimy o remoncie, to budowlańcy, wydane pieniądze, harmider oraz przeraźliwy bałagan. Pozostałości farb, pył i gruz, to zmora każdego, kto remontuje swoje mieszkanie. Wykończeni kilkutygodniowym remontem, ostatnią rzecz, na jaką mamy ochotę, to sprzątanie poremontowe.

Czy sprzątanie na przestrzeni lat mogło ulec jakimś usprawnieniom?

akcesoria do parownic
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś wystarczyła zwilżona szmatka i każda jedna gospodyni domowa z jej pomocą pozbywała się z domu kurzu. Do czyszczenia dywanu musiała wystarczyć letnia woda i środek piorący, a potem kawałek po kawałku czyszczono cały dywan, by na powrót odzyskał czystość.