Z zapałem po zdrowie!

Różne są motywy uprawiania aktywności fizycznej. Jogging, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o dobry wygląd. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, ważne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy dlatego wybrać taką, która zapewni nam przyjemność.

codzienne ćwiczenia
Author: Port of San Diego
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas oddało się pasji biegania. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, pobycia sam na sam z własnym „ja”, udowodnienia sobie i innym, że potrafią... Powodów jest tyle, ilu biegaczy.Poza tym to tani sport, albowiem aby uprawiać jogging niekonieczne są przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, dobre jakościowo ubrania i... silna wola Często mówi się, że nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu mawiają, iż jeśli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to oznacz to, że jest on nierozwiązywalny więcej.

Bieganie to głównie dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i szczęśliwymi, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Dziś w każdym mieście zachęca nas również do aktywności fizycznej wiele siłowni i fitness klubów. Jeśli odpowiada nam ta forma ruchu, wybierzmy na początek program treningowy, dopasowany do naszych celów i możliwości. Ważną kwestią jest ubranie w jakim będziemy ćwiczyć. Patrzmy na metki i skład tkanin (przewiewność), wytrzymałość i wygodę – to poprawi nam komfort ćwiczeń. Postarajmy się o koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasza odzież nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa jest warta zainwestowania każdych pieniędzy. Autor

Spora część osób rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z z zamiarem „wyrzeźbienia” sylwetki. Co wiąże się z pytaniami typu, jakie suplementy pomogą im w tym zamierzeniu. Na początek polecana jest właściwa dieta i przyzwyczajenie organizmu do treningów siłowych. Gdy już zaliczą ten etap, mogą zacząć stosować odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna). (więcej)

Pamiętajmy jednak, że gainery to suplementy diety. Nie może być tak, iż większą część przyjmowanych kalorii będzie stanowił gainer, to jedynie dodatek. Trenując intensywnie pamiętaj o odpowiedniej diecie i suplementacji.